sluzewiec3Zatímco většina středoevropských zemí včetně Česka se potýká s úbytkem koní v tréninku, Polsko před nastávající sezónou hlásí opak. K 5. únoru zaregistrovala tamní dostihová autorita Polski Klub Wyscigów Konnych (PKWK) 766 plnokrevných koní v tréninku, což je o 26 více než v loňské sezóně.


Ač drtivá většina dostihových koní je v Polsku registrována právě do data 5. února, celkový počet se může ještě lehce zvýšit. Před rokem registroval PKWK ke stejnému datu 726 dostihových koní anglického plnokrevníka.  

Nepřehlédněte: Martin Pecka bude novým generálním sekretářem Jockey Clubu. Jeho zkušenosti jsou zárukou, říká prezident JC Bečvář

Z celkového počtu 766 plnokrevných koní je 228 dvouletých, 239 tříletých a 299 čtyřletých a starších koní. Věková struktura polských koní je tak výrazně mladší než struktura dostihových koní v Česku, kde většinu dostihových koní tvoří čtyřletí a starší koně. Stejně jako v ostatních středoevropských zemích i v Polsku roste podíl importovaných koní na úkor domácích odchovanců a podle zveřejněné statistiky budou letos polští rodáni poprvé v menšině. Ze 766 registrovaných anglických se jich v Polsku narodilo 362, zatímco importovaných je 404. Podíl domácích odchovanců tak klesl na 47,3%, ačkoliv před pouhými 5 lety dosahoval 70,8%. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net