Lukasek g1Od podzimu v Kataru působící žokej Tomáš Lukášek prožil dnes na tamní dráze v Dauhá jeden z nejúspěšnějších dnů své bohaté dostihové kariéry. V sedle pětileté arabské Mon'nii vyhrál vrchol tamní sezóny pro arabské plnokrevníky, a to jen hodinu poté, co s Munir Du Soleil získal další z ceněných dostihů pro Araby H.H The Amir Silver Sword. 

 
Lukášek, který v Kataru letos tráví již pátou zimu a podle počtu vítězství se stále drží na pátém místě tamního šampionátu jezdců, již s Mon'nií získal řadu úspěchu včetně listopadového vítězství v Oaks Trial a Purebred Arabians Guineas a na konci prosince s ní skončil čtvrtý v Qatar Derby (Gr.2). Do letošního roku spolu vstoupili vítězně v Sheikh Joann Bin Hamad Al Thani Trophy (Gr.3), po kterém přišlo dnešní skvělé vítězství. H.T. The Amir Sword (Gr.1) na 2400 metrů, dotovaný miliónem dolarů, je největším dostihem pro arabské plnokrevníky v Kataru.

Také 250 tisíci dolary dotovaný H.H The Amir Silver Sword, ve kterém dovedl vítězně do cíle čtyřletého ve Francii tr0novan0ho valacha Munir Du Soleil, též patří k nejvýznamnějším dostihům tamní sezóny. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking