Zatímco v předešlých letech se vyhlášení nejlepších koní slovenské sezóny tradičně odehrávalo na Galavečerech slovenského turfu, kvůli koronaviru ustoupilo Závodisko Bratislava od tradiční formy a vítěze vyhlásilo pouze prostřednictvím svých internetových stránek. Navzdory skutečnosti, že se loni na tamních drahách ani jednou neukázal, byl s obrovským náskokem a 86,81% hlasů zvolen Koněm roku vítěz Českého derby Opasan (French Navy) z lotu trenéra Jozefa Chodúra. Ten pak zvítězil v anketě o Trenéra roku.

 
Druhé místo v hlasování o Koně roku obsadil třetí z Velké pardubické Vandual (Rainbows for Life) se sedmi hlasy a třetí skončil Derby vítěz Troop Commander (War Command) stáje Meridian. Dostal sice jen jediný hlas, ale jeho úspěch ve slovenské modré stuze dopomohl Zdenko Šmidovi k zisku titulu Jezdec roku, v němž o pouhé 3 hlasy porazil Jaroslava Línka.

Výsledky hlasování o nejlepší koně slovenské sezóny 2020

Tři tituly, všechny zásluhou klisen, získaly české stáje. Suverénní vítězkou hlasování o Nejlepší dvouletou klisnu se stala ve dvou startech neporažená zimní královna Devoir Rien (Olympic Glory) trenéra Tůmy, reprezentující stáj i chov Jiřího Charváta, mezi tříletými klisnami bodovala vítězka Oaks Barthesa (Alhebayeb) Statku Blata Český ráj připravovaná Helenou Vocáskovou a Nejlepším proutěnkářem byla zvolena vítězka Proutěnek šampiónů Raviella (Pop Rock) trenérky Evy Záhorové ze stáje DS Dolní Moravice.

Opasan byl vedle titulu Koně roku byl také zvolen Nejlepším tříletým hřebcem a Nejlepším vytrvalcem, zkrátka nepřišla ani Zoriana (Jukebox Jury), která k dosavadním titulům včetně dvou pro Koně roku přidala další - Nejlepší starší klisna 2020. Dvakrát bodoval Ryony (Zoffany), který byl zvolen Nejlepším mílařem a Nejlepším starším koněm, a také Vandual (Rainbows for Life), který vedle titulu Nejlepší steepler vyhrál i v hlasování o Nejlepšího koně slovenského chovu, ve kterém zdolal vítěze z roku 2019 Bolthorna (Mikhail Glinka). (miv) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking