slovensky leger 17Oba rovinové jedničkové dostihy, které  se dnes konaly v Bratislavě, vyhráli koně trénovaní v České republice. To cennější, v Slovenském St. Leger (L, 3 hř+kl., 2800 m, 19.000 €) získal PASSEPARTOUT (Galileo) stáje Marcelewo, skvěle odježděný žokejem Václavem Janáčkem.


Favorizovaný svěřenec trenéra Wroblewského Passepartout, jeden ze čtveřice českých koní v devítičlenném poli, v němž nechyběla ani vítězka Slovenského derby Zoriana, která tentokrát vstoupila do boxů, se po startu ujal tempa. To nebylo příliš rychlé, a tak jej když koně poprvé probíhali kolem cílového sloupku vystřídala Zoriana, sledovaná George Boolem. Zoriana nasadila podstatně svižnější tempo a na protější rovince si vytvořila náskok dvou tří délek před George Boolem a za touto dvojicí zela mezera snad až desetidélková. V oblouku před cílovou rovinkou zaútočil George Boole s Robertem Šarou na Zorianu se Štefanem Budovičem, ale když se zdálo, že právě z této dvojice silnější Zoriana získá druhý klasický triumf, přišel zvenčí rychlou koncovkou Passepartout a po boji o 1/2 délky zvítězil před Zorianou, George Boole skončil třetí. Čtvrté peníze, 4 3/4 délky za George Boolem si odnesl Aeneas (Galileo), čtvrtý český zástupce Fighting Lips pole uzavřel.

Passepartout je synem Galilea, plemeníka, který nedávno překonal hranici 250 blacktype vítězů a Linamixovy dcery Misk, umístěné ve čtyřech listed dostizích ve Francii na distancích od 2100 do 2400 metrů. Bába Gontcharova dala vedle Misk i listed vítěze Mashoor (Monsun), pro nás je velmi zajímavá i jako matka vítěze loňského Českého derby Gontchara.

Také druhé, byť časově výše zmíněnému předcházelo, jedničkové rovinové klání dne putuje do ČR, konkrétně do stáje  Hana Horčičková a trenérce Vocáskové zásluhou DYLANKY (Dylan Thomas). Ta v oblouku před cílovou rovinkou Ceny zimnej královnej (I.k., 2 kl., 1600 m, 8.000 €) zaútočila na vodící Rosničku, převzala vedení a v cíli byla jistě první o délku před domácí Jubileum. Třetí skončila trochu svéhlavá Maková Panenka (Stormy Jail), která ztratila na startu když se v vzepjala v okamžiku startu ve startovacích boxech.  

Překážkový vrchol, Velkou starohájskou steeplechase (5+, 4500 m, 4.000 €) získala po tuhém boji s Buck's D'Anno domácí SEGONA (Egerton)  s Petrem Tůmou, v ČR narozená odchovankyně svého majitele stáje Agrolipt. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking