irish derby 2024Čtyři týdny poté, co v Epsom Derby finišoval třetí, 3 1/4 délky za druhým Ambiente Friendly (Gleneagles), dnes na dráze v Curragh vrátil LOS ANGELES (Camelot) svému sokovi porážku triumfem v Dubai Duty Free Irish Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m).

 
Cestu za úspěchem mu usnadnili tréninkoví kolegové Euphoric (Frankel) a Grosvenor Square (Galileo), kteří diktovali tempo, zatímco Los Angeles se držel na čtvrté příčce, sledovaný favorizovaným Ambiente Friendly. V cílové rovině šel Los Angeles do čela, Ambiente Friendly na něj zaútočil, ale dostat se přes zástupce ballydoylské megastáje stáje nezvládl. V posledních metrech navíc čelil náporu Sunway (Galiway), který sice také vedoucího Los Angeles ohrozit nedokázal, Ambeinte Friendly však o 1/2 délky odsunul na třetí místo. Los Angeles se stal již 16. vítězem Irish Derby připravovaným Aidanem O'Brienem, který tak ještě vylepšil svůj rekord.

Los Angeles je synem vítěze Epsom derby (Gr.1) a 2000 Guineas (Gr.1) Camelota (Montjeu), působícího v chovu irského Coolmoru. V dosavadních 8 ročnících má 61 blacktype vítězů včetně 12 úspěšných i v Gr.1 dostizích. Matka Frequential (Dansili) neběhala, s Camelotem však již dala v blacktype dostizích umístěné Hector de Maris a Be Happy. Rodina směřuje k Allegrette (Lombard), pravé sestře bývalého českého plemeníka Anna a především matce elementární klisny současného chovu Urban Sea (Miswaki). Významnou roli v rodokmenu hřebce hrají 3x3 inbreeding na Kingmambo a 4x3 na Danehill. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net