dostihy vizualizaceNabídku tuzemské literatury věnované dostihovému sportu rozšiřuje novinka Nakladatelského domu GRADA. Kniha Malý ilustrovaný průvodce koňskými dostihy si klade za cíl čtenáře zábavnou formou seznámit se základními pojmy dostihového sportu.

 
Nejedná se však jen o obyčejný slovníkový výčet – stručná a výstižná hesla jsou opatřena laskavými, poťouchlými a vždy dokonale provedenými ilustracemi, které pobaví a potěší všechny děti i dospělé. Ač vyšla původně v Anglii v roce 2018 pod názvem Horse Racing Terms a zohledňovala především terminologii britského turfu, díky skvělému překladu Ladislava Nagye, jenž hesla vedle překladu také obohatil novým výkladem, je text plně adaptovaný pro českého čtenáře. Autorka také speciálně pro naše vydání doplnila 11 nových ilustrací k ryze tuzemským pojmům.

Dozvíte se o základních pravidlech sportu, historii, vybavení pro závody, typech dostihů, překážkách, sázení a mnoha dalších věcech okolo dostihových drah. Připojen je návod, jak číst dostihový program, stejně jako kompletní abecední seznam dostihových termínů a slangu používaných v českém dostihovém sportu.

Knihu si lze objednat zde

Kniha zeleznik    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net