Dakota4Není mnoho plemeníků, pokud vůbec nějakého takového najdeme, kteří by navzdory skutečnost, že nikdy v českém či československém chovu nestáli, udělali pro zdejší turf tolik co Dakota. Irský rodák, úspěšný handicapový kůň, posléze importovaný do Polska a považovaný za nejlepšího plemeníka v socialistických zemí, od jehož narození dnes uplynulo přesně 50 let.

Vapeta 23Tradičně, stylizovaným "dortem" z jablek a mrkví uspořadných do číslovky 23, dnes oslavila své 23. narozeniny napajedelská odchovankyně VAPETA (Arcane), dvojnásobná šampiónka, trávící důchod u rodiny svých majitelů manželů Michalcových, jejichž zeleno-bílo-modré barvy hájila na dostihové dráze.

Duskova katerinaKdyž zemře člověk, je to vždy bolestné. Pro rodinu, pro příbuzné, pro přátele i známé. Jsou však osobnosti, jejichž odchod zasáhne i ty, jež s nimi nebyli nikdy v přímém kontaktu, jen znali a sledovali jejich osud a vážili si díla, které na tomto světě vykonali. Minulý týden taková nepřehlédnutelná osobnost odešla - po krátkém boji s nemocí Covid-19 odešla Ing. Kateřina Marie Dušková.

saint arnoultÚspěšný bloodstock agent Christian Richner se v listopadu na osm měsíců přestěhoval do Francie. Pomáhá Larisse Kneip s provozem jejího Haras de Sant Arnoult a pro nás se zavázal ke každoměsíčnímu ohlédnutí za svým francouzským pobytem. Tady je třetí díl jeho francouzského blogu.

Abdullah khalidJako blesk proběhla včera světem smutná zpráva o smrti jednoho z nejúspěšnějších majitelů a chovatelů posledních dekád, vlastníka mocné Juddmonte Farms Khalida Abdullaha. Muž, jehož zeleno-bílo-růžové barvy znal zřejmě každý turfman na tomto světě, zemřel pokojně ve věku 83 let.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net