sangster robert2O irském Coolmoru píšeme často. A to nejen proto, že jak v Evropě, tak i prostřednictvím svých poboček v Americe i Austrálii je mimořádným fenoménem. Podstatné je, že výrazně proměnil celý svět turfu a svou dominancí v chovu vtiskuje svou podobu do vývoje anglického plnokrevníka jako nikdo jiný v současnosti.

Holcak denotevrenychdveriPrvní listopadovou sobotu uspořádali František a Radek Holčákovi otevřený den v jejich tréninkové centrále Valencio ve Velkých Karlovicích. O akci, kde si mohli návštěvnící prohlédnout nejen řadu úspěšných dostihových koní v jejich tréninku, byl velký zájem, jak se můžete sami přesvědčit na snímcích  fotografky Romany Nevěřilové. (mze)

Bartos krausŽokej Josef Bartoš byl hostem včera vysílaného pořadu TV Prima Show Jana Krause. Pokud jste jej nestihli, či se na něj chcete podívat znovu přinášíme Vám z něj záznam. A také co, co bylo natočeno ale nevešlo se do televizního vysílání.

kniha sazky2Biografií jezdce a trenéra Františka Vítka, která vyšla před 6 lety, odstartovala po letech půstu hojná publikační činnost, která na pulty knihkupectví přinesla portréty a životopisy celé řady osobností našeho dostihové světa, v českém  překladu vyšly i oceněné americké tituly Sázka na outsidera a Poslední dny slávy. Nabídku pro knihovnu turfmana nyní rozšiřuje kniha z jiného ranku, která mnohé říká už svým názvem - Dostihy, sázky a hazardní hry očima bookmakera.

log mendeluV pátek 8. listopadu proběhne na Mendelově univerzitě v Brně seminář "Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR." Na semináři budou s odborníky diskutována témata týkající se chovu a šlechtění koní, situace ve státních chovatelských organizacích, problematiky dostihovém sportu, veterinárních otázek, legislativy, podkovářství a další.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking