saint arnoultÚspěšný bloodstock agent Christian Richner se v listopadu na osm měsíců přestěhoval do Francie. Pomáhá Larisse Kneip s provozem jejího Haras de Sant Arnoult a pro nás se zavázal ke každoměsíčnímu ohlédnutí za svým francouzským pobytem. Tady je třetí díl jeho francouzského blogu.

Abdullah khalidJako blesk proběhla včera světem smutná zpráva o smrti jednoho z nejúspěšnějších majitelů a chovatelů posledních dekád, vlastníka mocné Juddmonte Farms Khalida Abdullaha. Muž, jehož zeleno-bílo-růžové barvy znal zřejmě každý turfman na tomto světě, zemřel pokojně ve věku 83 let.

Arnoult1Před měsícem jsme publikovali první blog bloodstock agenta Christiana Richnera, který se na půl roku přesunul na francouzský hřebčín Haras de Saint Arnoult a uvázal se vám každý měsíc přinést ohlédnutí za tím, jak zmíněný měsíc v centru francouzského chovatelského dění prožil. Nyní přinášíme druhou část.

To slovo na nás útočí ze všech stran a podle hodně vousatého vtipu, jehož pointa zůstává léta stejná, jen předmět se mění, už máme strach, aby na nás nevyskočil i z právě otvírané konzervy. Koronavirus. Ovlivnil téměř vše a stranou nezůstaly ani dostihy a chov anglického plnokrevníka. Jako červená niť se táhl celou loňskou sezónou jak u nás, tak i v zahraničí. Na následujících řádcích se za sezónou, nakaženou Covidem-19, ohlížíme prostřednictvím připomenutí jejích nejvýznamnějších momentů.

turf20102005 lidi pohrdli Taxisem, 2006 Chuchli potáhli nápisem, koně už jsou nadbyteční… Zpíval Dalibor Janda v roce 1985 ve své tehdy populární písni „Všechno na Mars“. Slova z jeho skladby se nenaplnila, ba i tehdy byla míněna jako nadsázka, a tak se i o pětatřicet let později můžeme, pokud Covid dovolí, potkávat na tuzemských závodištích. Nicméně byla to i tato píseň, co nás před 10 lety inspirovalo k jakémusi nahlédnutí do budoucnosti a vy nyní se můžete podívat, jak jsme si jí v roce 2010 představili.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking