lot 19 sottsassV úterý začala v Deauville Letní mixed dražba společnosti Arqana. První den byl věnován v první řadě dvouletým koním, kteří se o den dříve představili potenciálním kupcům při svých cvalech. Byli však nabízeni i koně pro překážkové dostihy tzv. stores, a tak během úvodního dne prošlo dražebním ringem 255 koní, z nichž nové majitele našlo 158 (62%). Ač procento prodaných značně pokleslo (loni 80%), průměrná cena si o procento polepšila na 33.025 €.

 
Na dražbě nakupoval i bloodstock agent Tomáš Janda, který pro české stáje vydražil dva dvouletky. Hodně zajímavý rodokmen má za 15.000 € získaný hřebec (lot 19) francouzského původu, který pochází z prvního ročníku vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) či Prix du Jockey Club (Gr.1) Sottsasse (Siyouni). Hřebec je prvním potomkem nestartovavší Arletty (Lethal Force), polosestry vítězky E.P. Taylor Stakes (Gr.1) Etoile (Siyouni), a je tudíž odchován na krevně velmi podobných základech jako zmíněná Gr.1 vítězka.Prvním potomkem své matky je i druhá Jandova akvizice, v Irsku narozený hřebec (lot 8) po Gr.1 sprinterovi Profitable (Invincible Spirit). Jeho matka Acuity (Archipenko) se v Irsku 3x umístila, její matka Claiomh (Galileo) doběhla druhá v Brownstown Stakes (Gr.3) a je pravou sestrou trojice blacktype vítězů.Nakupovala také Hana Juránková, do českého turfu však zamíří z jejích čtyř nákupů jen jediný lot - za 14.000 € získaná dvouletá bělka MOONLIGHT MELODY (lot 191), nabízená v kolekci překážkových koní. Klisna pochází z prvního ročníku překážkového Gr.1 vítěze Moises Has (Martaline) a je prvním potomkem nestartovavší Darannty (Le Havre).

Mezi překážkovými nadějemi byla nabídnuta také dvouletá odchovankyně Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka, klisna (lot 225) plemene AQPS po předním překážkovém plemeníkovi No Risk At All (My Risk). Dcera klisny Gradee (Network), umístěné v listed v Auteuil, odešla neprodána po nejvyšší nabídce 34.000 €. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net