foal deauvilleV Deauville dnes skončila Vente l'Elevage, dražba chovného materiálu a hříbat společnosti Arqana, která českému chovu přinesla smutnou zprávu v podobě prodeje třetího nejžádanějšího plemeníka uplynulé sezóny v našem chovu ryzáka Shamalgana (Footstepsinthesand).


Vedle prodeje Shamalgana ale bylo pro český turf naopak zakoupeno několik odstávčat. O většině z nich jsme Vás již informovali, doplňme ještě dvě, taktéž vydražené bloodstock agentem Christianem Richnerem, obě za 2.000 €.

Ryzák (lot 643) po vítězi Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) Rio de la Plata (Rahy), je synem klisny Sepia (Dansili), matky tří vítězů včetně účastníka letošního Českého derby hřebce Eruption (Muhtathir).  V květnu narozený hřebec (lot 623) pochází z třetího ročníku vítěze Phoenix Stakes (Gr.1) Pedro The Great (Henrythenavigator). Jeho matka Ruse Bere (Until Sundown) vyhrála tři dostihy a Richnerova akvizice je jejím druhým potomkem.

Na dražbě bylo nabídnuto několik koní se zajímavými vazbami na náš turf. Za plných 160.000 € byla prostřednictvím Oceanic Bloodstock Inc zakoupena (lot 121) jednou ve Francii umístěná Oasis Lady (Oasis Dream), polosestra nejžádanějšího plemeníka letošní sezóny v českém chovu Mikhaila Glinky (Galileo). Podstatně menší zájem byl o matku vítěze Velké ceny Prahy Noble Cliffse chovnou klisnu Noble Ginger (Generous) (lot 291), která nebyla prodána po nabídce 14.000 €.

Celkem bylo na dražbě prodáno 690 z 871 nabízených koní. Průměrná cena výrazně vzrostla z loňských 37.154 € na 45.444 €, medián stoupl ze 16 na 19 tisíc eur. (miv)  

Související články:
Shamalgan prodán za 135.000 €
Chris Richner nakoupil v Deauville 5 odstávčat
Klisna z rodiny Durante Alighieri rekordmankou v Deauville    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking