Deauville 2017Třetí den Vente d'Elevage, dražby chovných klisen, hříbat, ale i plemeníků společnosti Arqana v Deauville, bylo prostřednictvím bloodstock agenta Christiana Richnera zakoupena pro český turf pětice odstávčat v cenách od 2.000 do 10.000 €.


Nejdražším z Richnerových nákupů byl lot 616, za 10.000 € vydražený v Německu narozený, ale ve Francii asimilovaný hřebec z prvního ročníku vítěze Premio Vittorio di Capua (Gr.1) Amarona (Shamardal), druhý potomek vítězky a 4x umístěné Riviere Diamant (Oratorio), polosestry vítězky Hoppegartener Steherpreis (L) Bebe Cherie (Youmzain). 

Dvě ze zakoupených hříbat jsou potomci vítěze Prix Ganay (Gr.1) Planteura (Danehill Dancer), který má letos na dráze první ročník dvouletých. 3.000 € stál lot 533, první potomek nestartovavší Lbregy (Elusive City), jejíž matka je pravou sestrou listed vítěze a Gr.1 umístěné Nordican Inch (Inchinor), o 500 € lacinější byla dcera (lot 748) dvojnásobné listed vítězky v Německu a ve Francii Croisiere (Capote), matky tří vítězů včetně listed umístěné Corail (Lope de Vega).

Za 3.000 € získal Richner lot 614, dceru vítěze Irish 2000 Guineas (Gr.1) Powera (Oasis Dream) a francouzské vítězky Rio Amable (Dylan Thomas), matky jedné vítězky.

Nejlacinějším, ale nikoliv nejméně zajímavým z Richnerových nákupů byl za 2.000 € získaný lot 753, hřebec z druhého ročníku vítěze klasické Poule d'Essai des Poulains (Gr.1) Lucayana (Turle Bowl). Matkou Richnerovy akvizice je čtyřnásobná vítězka Danse du Soir (Nombre Premier), třikrát třetí v listed a matka dvou vítězů ze 4 startovavších potomků. Danse du Soir je dcerou úspěšné matky Dentelle (Apeldoorn) a tím i polosestrou My Old Husbanda, Dumnonie a Dominiqua.

Dražba končí dnes, kdy by měl být nabídnut k prodeji i současný plemeník Hřebčína Střelice, dvojnásobný Kůň roku České republiky a italský Gr.1 vítěz Shamalgan (Footstepsinthesand). (miv) 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking