Dominique pisaracecourseSpolečnost Arqana zveřejnila katalog na Vente mixte de Février, únorou mixed dražbu, která proběhne 15. a 16. února. Dražba, na které byla loni zakoupena i pozdější vítězka Oaks Zariyannka (First Defence), nabídne široké spektrum koní včetně nečekaně silného zastoupení koní z rodiny klisny Dentelle (Apeldoorn), matky vítěze nedělních Gd3 proutěnek v Pise Dominiqua (Motivator).

 
Do českého turfu přišlo již 5 potomků zmíněné chovné klisny a všichni tři, kteří se již objevili na dráze (My Old Husband, Dumnonia a Dominique), vyhráli jedničkový dostih. Další dva - tříletá Darkaa (Dariyan) a dvouletý dosud nepojmenovaný hřebec po Charm Spirit, zatím ve stáji Pavla Tůmy čekají na svůj debut. Pokud by Vás její krev lákala, právě únorová dražba nabídne hned několik možností ji získat - a to jak pro majitele dostihových stájí, tak i pro chovatele. 

Jako první bude nabídnuta dvouletá vnučka Dentelle Dancing Storm (Stormy River) (lot 110), dcera v několika listed dostizích umístěné Danse du Soir (Nombre Premier), Vnukem Dentelle je i roční dosud nepojmenovaný hřebec po Dariyan (Shamardal), nabízený jako lot 193. Jeho matka, dvakrát umístěná Dalmatie (Turtle Bowl), je též v nabídce dražby - jako lot 199, březí opět po Dariyan

Nepřehlédněte: Z Dominiqua roste hvězda. V Pise jednoznačně ovládl první Graded 3 proutěnky letošní italské sezóny

Dalmatie ale není jedinou dcerou Dentelle a polosestrou trojice úspěšných reprezentantů barev Jiřího Charváta, která již působí v chovu a je nabízena v katalogu únorové dražby. Pod číslem 200 v něm najdete i dvanáctiletou Dyctynna (Stormy River), trojnásobnou vítězku ve Francii se ziskem 49.180 € , která je nabízená březí po Galileově polobratru Born To Sea (Invincible Spirit). Pokud by Vás ale nezajímala samotná klisna, nýbrž její potomci, i tak máte možnost. Jako lot 209 je nabízen její roční syn po Dariyan. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net