dominique3Byl kupován kvůli svým na rovinách velmi úspěšným polosourozencům My Old Husbandovi (Gentlewave) a Dumnonii (Silver Frost) a ač si v rovinovém provozu vůbec nevedl špatně a vedle řady cenných umístění předloni vyhrál i Cenu prezidenta republiky, přece jen zůstal ve stínu svých starších sourozenců. Dnes však sedmiletý DOMINIQUE (Motivator) patří k největším překážkovým nadějím stáje Jiřího Charváta, což dnes plně dokumentoval úspěchem v Pise.

Valach v péči trenéra Pavla Tůmy již loni v květnu vyhrál při překážkovém debutu trojkovou steeplechase v Karlových Varech, proutěnky si však vyzkoušel poprvé až v polovině prosince, kdy v Pise finišoval na třetím místě. Před 17 dny na stejné dráze už lehce zvítězil a dnes se postavil na start lednového vrcholu tamní sezóny Premio Gran Corsa Siepi di Pisa (pp Gd3, 5+, 3500 m, 30.000 €, záznam) proti osmi soupeřům včetně dvojice koní Scuderie Aichner Beau Saonois (Saonois) s Janem Kratochvílem a Gap Pierji (Kapgarde) s Josefem Bartošem a také svěřence Zdeňka Seménky, listopadového Gd1 vítěze v Miláně Skins Rocka (Skins Game). Navzdory těžké půdě nasadil velmi solidní tempo domácí Bowler Hat (Helmet) a Jan Faltejsek brzo posunul Dominiqua na druhé místo, aby si jej ohlídal. V tomto pořadí se odbyla podstatná část dostihu, ovšem poté, co po poslední překážce nasadil Dominique k útoku, nebylo o vítězi nejmenších pochyb. Na pár metrech si vytvořil rozhodující náskok a v cíli na něj Bowler Hat ztrácel 5 1/2 délky. Další tři místa obsadili čeští zástupci v pořadí Beau Saonois, Gap Pierji a Skins Rock.
Pro Pavla Tůmu je dnešní vítězství již čtvrtým letošním triumfem v Pise, kde vyhrál polovinu z dosavadních 8 startů, přičemž v jednom z nich skončili jeho svěřenci raz-dva.

Z dalších dvou překážkových dostihů vezou čeští koně umístění. Ve druhém vrcholu dne listed proutěnkách Premio Corsa Siepi Dei 4 Anni (L, 4, 3200 m,, 23.100 €, záznam) obsadila svěřenkyně Pavla Tůmy Milsueldos (Cable Bay) stáje Team & Bodláková pod Janem Faltejskem po výborném výkonu třetí místo a v úvodní Premio Cogne (stch, 5+, 3500 m, 14.000 €, záznam) nestačil ze zadu jdoucí Andoins (Kapgarde) z lotu Josefa Váni mladšího s Janem Faltejskem na domácího Quick Davier (Early March) trenéra Romana a získal druhé peníze. Třetí doběhl Andoinsův tréninkový i stájový kolega Kapjahr (Kapgarde) s Josefem Bartošem. (miv)