air de valseV úterý začala v Deauville dvoudenní únorová mixed dražba, z níž v minulosti přišla do Česka celá řada úspěšných koní včetně například klasické vítězky Zariyannky (First Defence). První den přinesl z pohledu pořadatelů výborné výsledky, neboť průměrná cena meziročně vzrostla o 38% na 16.261 €. Celkem bylo prodáno 111 ze 148 nabídnutých koní (loni 140 ze 181), tržby tak vzhledem k nižšímu počtu nabízených koní vzrostly "jen" o 9,59%.

 
Minimálně dva koně z úvodního dne byli nakupováni do českého tréninku. Koněm, který by mohl zamíchat kartami v tříletém ročníku, je Tomášem Jandou za 50.000 € zakoupený hnědák LE ROZEL (lot 11). Syn plemeníka Shalaa (Invincible Spirit) a listed vítězky ve dvou letech Luna Royale (Royal Applause) loni absolvoval 4 starty na tratích 1400 - 1600 metrů, získal po jednom druhém, třetím a čtvrtém místě a do Česka přichází s ratingem 35 kg. Zakoupený hřebec je polobratrem úspěšného proutěnkáře Wrestlera (Azamour), vítěze Gran Criterium d'Autunno (Gd1).

Zajímavého koně získal i Jaroslav Myška, který za 17.000 € vydražil dosud nestartovavšího tříletého valacha MAGNETICABLE (lot 83). Hnědák je synem začínajícího překážkového plemeníka Magneticjim (Galileo) a čtyřnásobné vítězky na překážkách klisny Isabe (Diamond Green), které se podařilo uspět v listed proutěnkách v Auteuil a Enghien-Soisy. Na dráze má zatím jednoho potomka valacha Saint Isabe (Saint des Saints), který ze sedmi startů v překážkových dostizích vytěžil pět umístění.

Nepřehlédněte: S trenéry před sezonou (7.) - Lenka Kvapilová s rodinou připravuje v Dubnici už 23 koní

Nakupovala i Hana Juránková, která vydražila pět koní, ale jen jednoho pro českého majitele. Jan Vondra získal jejím prostřednictvím za 13.000 € čtyřletou DADDY'S GIRL (lot 18). Dcera plemeníka Le Havre (Noverre) a listed vítězky My Year Is a Day (King's Best) jako dvouletá vyhrála ve Francii dostih na 1900 metrů, loni získala dvě umístění a letos už má v nohách dva starty, v nichž se však neumístila. Aktuální rating činí 30 kg, byla však už hodnocená o 6,5 kg výš. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net