MondialeoDruhý den mixed Podzimní dražby společnosti Arqana v Deauville byl věnován koním s potenciálem pro překážkové dostihy, nicméně i tento den přinesl několik nákupů ve prospěch tuzemských stájí. A nejen to. Mezi nabízenými koňmi se objevil i český rodák z chovu Hřebčína Střelice, dvouletý valach Fanfan La Tulipe (Manduro), který rozšířil nepříliš početnou skupinu v Česku narozených koní, jimž se podařilo najít na francouzské dražbě nového majitele.

 
Jako lot 523 nabízený hnědák, jehož matka Fragancia, nestartovavší dcera plemeníka Oratorio (Danehill), byla střelickými zakoupena před třemi lety za 7.500 € na prosincové dražbě v Deauville, byl za 8.000 € vydražen Hanou Juránkovou ve prospěch českého majitele, a tak se valach, jehož matka je polosestrou skvělého Rate (Reliable Man), vrací zpátky do Česka.

523
Střelický odchovanec Fanfan La Tulipe, foto Zuzanna Lupa

Hned trojici koní získal Tomáš Janda, který stojí i za nejdražší koupí do české stáje. Za 22.000 € vydražený roční valach (lot 593) MONDIALEO je synem vítěze Arlington Million (Gr.1) Mondialiste (Galileo) a dvojnásobné vítězky Aero Navale (Speedmaster), polosestry čtyřnásobného překážkového vítěze Loulou d'Or (Roakarad), umístěného v listed steeplechase.

Za 6.500 € zakoupený dvouletý valach (lot 485) JUBILEE ROCK je synem skvělého Kap Rocka (Video Rock). Jeho matka Pink Jubilee (Bonbon Rose) neběhala a v chovu začíná, bába Kyalami (Kahyasi) dala dva překážkové vítěze, respektive jednoho vítěze nad překážkami a jednoho vítěze bumperu.

Nejlacinějším z Jandových nákupů byl za 5.000 € zakoupený dvouletý hřebec (lot 530) po Spanish Moon (El Prado), druhý potomek 5x umístěné Graffiti Art (Kayf Tara).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net