zorkenV pondělí začala v Deauville Podzimní dražba, jejíž úvodní den byl věnován koním v tréninku. Tato část dražby se tradičně setkává s nemalým zájmem ze strany českých stájí, což potvrdila i pondělní seance, z níž k nám putuje řada hned několik velmi atraktivních dvouletků a tříletků. Vedle Tomáše Jandy či Zdeno Koplíka byla tradičně velmi aktivní Hana Juránková, všechny však svými nákupy předčila Ingrid Janáčková Koplíková, která koupila čtyři koně za celkem 170 tisíc eur.

 
Letos tak úspěšná trenérka stojí i za výběrem vůbec nejdražšího koně, který z úvodního dne putuje do Česka. Je jím za 100.000 € zakoupený dvouletý tmavý hnědák (lot 418) ZORKEN (Goken), kterého Ingrid získala pro stáj Jany Dufkové. Hřebec má za sebou velmi povedenou sezónu, díky níž jeho francouzský rating dosáhl hodnoty 46 kg. Z dosavadních 7 startů získal 4 vítězství na distancích 1000 - 1200 metrů, z toho dva na úrovni listed, získal též druhé místo v Gr.3 Prix du Bois Longines.

Ingrid Janáčková Koplíková vydražila ještě další dva dvouleté - jednoho hřebce a jednu klisnu. Za 38.000 € získala hřebce (lot 348) BLACK GANGSTER (City Light). Syn listed umístěné Hiort (Rip Van Winkle), matky dvou vítězů, zatím vyběhl jen třikrát, ale získal jedno druhé a jedno třetí místo na trati 1400 metrů a do Česka si veze rating 35,5 kg.

O 11 tisíc eur lacinější byla hnědka irského původu VERMELHO (Showcasing) (lot 356), dcera třetí z UAE Oaks (Gr.3) Runner Runner (Dark Angel). Od konce května do počátku listopadu absolvovala ve Francii 7 startů, z nichž vytěžila 1 vítězství na mílové trati, tři třetí a jedno čtvrté místo. Její rating činí 37 kg.

Vermelho
Vermelho, foto Arqana

Do stájí v Lysé směřuje i tříletá DONAVENTURA (Harry Angel) (lot 248), zakoupená za 4.500 €, Polosestra listed vítěze a třetího z Middle Park Stakes (Gr.1) Justice Day (Acclamation) získala ze čtyř startů jedno třetí místo v prodejce a rating 27 kg.

Šest koní vydražila bloodstock agentka Hana Juránková, do Česka však směřují jen dva. Hodně zajímavě vypadá za 36.000 € zakoupený tříletý hnědák (lot 431) VAZIRPOUR (Camelot). Aga Khanův odchovanec disponuje mimořádným rodokmenem, neboť je polobratrem vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) či Eclipse Stakes (Gr.1) Vadeniho (Churchill) a dalších dvou blacktype koní. Dnes už bývalý svěřenec trenéra Rougeta jako dvouletý neběhal, letos z 6 startů vytěžil 1 vítězství a 5 umístění na tratích 1900 - 2300 metrů a získal rating 41 kg.

Vazirpour
Vazirpour, foto Arqana

Druhou posilou české stáje zprostředkovanou Hanou Juránkovou je za 14.000 € zakoupená tříletá hnědka (lot 303) HENNEZIS (Almanzor), dcera nestartovavší polosestry dvou grupových vítězů Hocquigny (Rajsaman). Za sebou má 7 startů sice bez vítězství, ale ve všech doběhla za peníze a získala rating 32,5 kg.

Dva koně zakoupil trenér Zdeno Koplík. Za 7.000 € koupil dvouletého dosud nestartovavšího valacha (lot 337) CHAMBERI (City Light), ve Francii narozeného syna pětinásobné španělské vítězky Solita (Thunder Gulch), matky 6 vítězů z 10 startujících potomků. Za poloviční cenu byla vydražena čtyřletá tmavá hnědka (lot 225) LIMONCELLA (Birchwood), první potomek třikrát bez umístěné startující Cindy (Casamento). Z dosavadních 18 startů získala loni jedno vítězství, v devíti dostizích se umístila a její aktuální rating má hodnotu 23 kg.   

Nakupoval i Tomáš Janda, jemuž se podařilo za 3.500 € získat tříletého valacha (lot 249) EMOZIONE (Olympic Glory), který už má za sebou 15 startů (z toho 11 letos), v nichž získal 5 umístění a vydělal 9.550 €. Jeho francouzské handicapové ohodnocení činí 27 kg.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net