Katalog Vente d'Elevage, prosincové dražby společnosti Arqana, nabízející především plnokrevníky pro využití v chovu a také hříbata, čítá jednu z pro náš chov nepříliš potěšujících položek. Jako jeden ze čtveřice plemeníků v něm figuruje i současný plemeník Hřebčína Střelice, dvojnásobný Kůň roku v ČR a vítěz Premio Vittorio di Capua (Gr.1) ryzák Shamalgan (Footstepsinthesand).


Shamalgan působil v letech 2014 a 2015 ve francouzském chovu a výsledky prvních potomků jej ukazují ve slibném světle. Z úvodního ročníku mu vyběhlo 5 potomků z nichž 3 zvítězili včetně hřebce Anima Rock, který pro Shamalgana získal první úspěch v blacktype dostizích, když finišoval druhý v listed Criterium du Bequet v La Teste de Buch. Shamalgan se v roce 2016 vrátil na dráhu, letos byl zařazen do chovu v Hřebčíně Střelice, který si hřebce na dva roky pronajal. V letošní sezóně byl třetím nejžádanějším plemeníkem s 33 připuštěnými klisnami. Vedle Shamalgana (lot 808) budou závěrečný den dražby nabídnuti k prodeji i plemeníci High Rock (Rock of Gibraltar), Dunkerque (Highest Honor) a Shakeel (Dalakhani).

Z dalších zajímavých koní s českými konexemi v Katalogu jmenujme lot 121, jednou umístěnou čtyřletou hnědku Oasis Lady (Oasis Dream), která je polosestrou nejžádanějšího plemeníka letošní sezóny Mikhaila Glinky (Galileo) a také Gd1 vítěze na proutěnkách a aktuálně v Katalogu plnokrevníků k prodeji nabízeného Chicaga (Montjeu). Zaujme i lot 291, třináctiletá ryzka Noble Ginger (Generous), nabízená březí po vítězi July Cupu (Gr.1) Maysonovi (Invincible Spirit), matka vítěze Velké ceny Prahy Noble Cliffse (Canford Cliffs). Ze středoevropského pohledu bude zajímavé sledovat i lot 896, ve Francii letos narozeného hřebce polského chovu Tokyo Live po Ivory Land (Lando), jehož matka Tracja (LLandaff) ze staré polské rodiny je též matkou na francouzských překážkách excelujícího polského odchovance Tunise (Estejo) či lot 776, letos ve Francii narozenou klisnu Explantation (Planteur), jejíž matku Exlibris (Gentlewave) si možná pamatujete ze slovenských drah.    

Událostí dražby je i nabídka (lot 200) pětileté klisny Desiree Clary (Sholokhov), druhé z německé zimní královny či listed v USA, která bude první a letos i jedinou na evropských dražbách nabízenou klisnou připuštěnou vítězem americké trojkoruny American Pharoah (Pioneerof the Nile). (miv)     

Související články:
Shamalganův nejúspěšnější potomek vydražen za 210.000 €
Shamalgan na 18. místě mezi evropskými debutanty
Shamalgan má prvního blacktype potomka    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking