Vanovi TiumenŠedesát je velké číslo a přesně tolik vítězství získali loni koně v přípravě rodiny Váňových. Nezanedbatelným faktem je to, že třináct prvenství patřilo mezi velké překážkové dostihy u nás anebo v Itálii. To už je slušně dlouhý seznam a proto si připomeňme alespoň zisk tří Graded 1 vítězství v Itálii zásluhou Martinstara a dvakrát Champ de Batailleho. V Pardubicích zase ovládli Ange Guardian a No Time To Lose celkem tři kvalifikační dostihy, v samotné Velké se ale dostal nakonec nejvýše čtvrtý Zarif. Osvědčené jádro největších opor zůstalo stejné a jako každým rokem nalézáme v Bohuslavi a Mlýncích řadu zajímavých nováčků.   

 

Tréninková střediska: Bohuslav, Mlýnce 
Počet koní: 45
Odešli z tréninku: Deauveline (do chovu)
Přihlášky do klasických dostihů: Angkor Vat
Stájový personál: Jan Kratochvíl, Patrick Boekhout, Josef Bartoš (dojíždí na práce 2x týdně), Jiří Adamec, Věra Grabowská, Tereza Šimková, Natalia Verčimáková, Lenka Filipíková,Eva Hamalová, Katka Gondová, Lenka Laubeová, žáci Ota Vnuk a Tereza Běhálková, a vypomáhá řada slečen z Chyše, bez kterých by to nešlo
První jezdec: pro překážky žokej Jan Kratochvíl, spolupráce s ž. Josefem Bartošem a Patrickem Boekhoutem


V letošním prvním předsezónním rozhovoru jsme si povídali s Josefem Váňou mladším o koních Scuderia Aichner SRL. Dnes bude řeč o dalších dvaceti stájích a více než čtyřiceti koních, které najdeme na tréninkových listinách Josef Váni a jeho manželky Pavly. Jejich největším tuzemským klientem je stáj Statek Blata Český ráj rodiny Dufkových s osmi koňmi. Podle abecedy si nejprve představíme pětiletého Aenease (Galileo). Ten je sice dosud nezvítězivší, ale loni se ve své první překážkové sezóně dokázal umístit nejen na tuzemských drahách, ale také v Bad Harzburgu a v Gd2 dostihu v Meranu. „Aeneas je kůň do krosů. Začne sezónu v Lysé nad Labem, kde v dubnu pořádá dostihový den pan Dufek. Aeneas dobře skáče, jen potřebuje pomalejší tempo,“ říká Josef Váňa mladší, který si s námi společně se svým otcem povídal o koních.

Čtyřletý bělouš Forever Dry (Jukebox Jury) byl loni k vidění ve startovních polích dvou derby. Tam sice mezi nejlepší společnost proniknout nedokázal, ale jeho posledním startem v sezóně se stala jedničková srpnová Velká cena BBAG, kde si připsal své premiérové vítězství. „Bohužel po tomto startu ale zchromnul. Už jsme s ním chtěli skákat, protože si myslíme, že by to s ním na skocích nemuselo být marné. Potomkům Jukebox Juryho to docela na překážkách jde a Forever Dry navíc ukázal i rovinovou třídu. Zatím to ale s ním ještě na běhání není.“ Jen tři starty v kariéře má na svém kontě čtyřletý Mahe King (Adlerflug). Loni proměnil svůj jediný start a zároveň překážkový debut v Meranu v pětidélkové vítězství, ale od května už nestartoval. „Mahe King je kvalitní kůň. Po Meranu měl zdravotní problémy. Teď by měl zahájit sezónu v Lysé nad Labem. Pokud bude zdravý, tak by to mohl být kůň i do větších dostihů do Itálie, ale nesmí být tvrdo. Může se také objevit v Pardubicích v krosech pro čtyřleté.“

Líbivý Mandachal (Manduro) byl loni v přípravě Tomáše Váni v Lysé, ale jeho dostihová pouť sezónou skončila už po 12. místu ve Velké červnové ceně. „Pobýval tři nebo čtyři měsíce na klinice pro problémy se zády. Děláme maximum proto, aby se vrátil na dráhu.“ Zdravotní problémy se bohužel nevyhýbají ani osmiletému Sundarovi (Galileo), který je od sezóny 2016 členem širší špičky ve steeplechase dostizích. Loni se mu povedlo získat druhé místo ve Zlatém poháru a třetí příčku ve Stříbrné trofeji. „Sundara je toho času v rekonvalescenci a je otázkou, kdy se vrátí do překážkového sportu,“ svěřuje trenér Váňa. „Paní doktorka zatím z něho moc nadšená nebyla… Je to užitečný kůň, ale typ do Velké pardubické to asi není.“ 

Vanast AlmostHuman Vanast EastRiver
Almost Human East River


Posilou stáje rodiny Dufkových je tříletá nestartující Touch of Australia (Australia –Festoso, Diesis), jejímž polobratrem je vítěz dvou derby Touch of Genius (Galileo). Byla zakoupena loni v květnu za 24.000 euro. „Klisna byla kupována kvůli svému bratrovi. Přišla k nám jako menší kůň a měla problémy s prací. Ale Touch of Genius byl také pozdnější. Kobylka mezitím povyrostla a začíná se mi líbit, lepší se. Do klasických dostihů není přihlášena, ale pokud bude dobře pokračovat, může se dohlásit. Zanedlouho  bude debutovat v Lysé nad Labem.“ Druhým tříletkem stáje růžovobílých dostihových barev je za 10.000 euro zakoupený World Speed (Jukebox Jury – Westalin, Sternkönig). Jeho matka už mj. dala klisnu Wild Lady (Sholokhov), druhou v polských Oaks a Nagrodě Soliny. „World Speed je pěkný kůň, ale museli jsme ho vykastrovat. Zlobil nás, nedalo se na něho ani nasednout. Myslím ale, že by to mohl být užitečný koník. Bude také debutovat v Lysé nad Labem.“ Dufkovi mají u Váňových ještě dvouletou naději, ale tu si představíme později.

Stáj Jokr tu má dva zástupce a oba se prezentovali na italských překážkách. Šestiletý Almost Human (Le Havre) loni startoval pouze v Meranu, kde se pětkrát umístil včetně steeplechase Listed. „Bude pokračovat v nastavené kariéře v Itálii.“Mushrae (Kalanisi) zase potěšil dvěma výhrami v meranských steeplechase. „Loni dělal Mushrae radost a navíc je to mazlík všech, je to nejhodnější kůň ve stáji. Grupu asi nevyhraje, ale je to užitečný koník.“

Potřetí jsme viděli na startu Velké pardubické Ange Guardiana (Banyumaniak), který výborně už sedm sezón propaguje stáj Anděl strážný. Loni ovládl dva kvalifikační dostihy a v samotné Velké pardubické obsadil šestou příčku. „Ange Guardian by měl znovu startovat v jedné nebo dvou kvalifikacích a pak půjde Velkou pardubickou. U něho je cesta jasná,“ říká Josef Váňa ml.

Stáj Joly má u trenéra Váni tři koně včetně nadějného tříletka Angkor Wata (Nathaniel), který loni vyhrál v Praze a neztratil se ani mezi špičkou tříletých. V cíli Ceny zimního favorita totiž ztrácel na vítězného King Archieho jen necelé čtyři délky. „Doufám, že to letos bude náš derbysta. Loni Angkor Wat něco ukázal a měl by ještě u něho přijít progres. Snažili jsme se, aby zimu prožil co nejvíce v klidu, což se dařilo až do minulého týdne, kdy se začal v práci probouzet a začíná takzvaně nabírat obrátky. Měl by to být dobrý kůň.“ Stájový kolega šestiletý Dusigrosz (Full of Gold) loni první polovinu sezóny zkoušel štěstí nad francouzskými skoky, přičemž v Auteuil jednou doběhl čtvrtý, a od července vozil eura z Itálie, kde dokázal v září vyhrát steeplechase o 15 délek. „Dusigrosz se po Meranu zranil a otázkou je, jestli už bude na jaře startovat. Na podzimní část sezóny v Meranu by měl být připravený a možná bychom zase mohli zkusit ještě start ve Francii, pakliže by byly italské dráhy tvrdé.“

Vanast FloFiloFly Vanast ForeverDry
Fly Filo Fly Forever Dry


Dalším koněm v majetku inženýra Odcházela je pětiletý East River (Irish Wells), který loni se skoky začínal. První dva starty nedopadly dobře, ale poté se již umístil v Chuchli na proutí a také v Pardubicích v krosu. „East River nám vyřadil ze hry Honzíka,“ připomíná Josef Váňa ml. zranění Jana Kratochvíla, které si přivodil právě po pádu s East Riverem. „Klasická steeplechase a proutěnky pro něj nejsou, je to kůň do krosů.“ Stáj Jasna disponuje osmiletým Buonarrotim (New Approach), který už od počátků své kariéry ukazoval, jak moc je dobrý, ale také bohužel i to, že je křehký. Loni dokázal vyhrát Memoriál Evy Palyzové. „Toho času je Buonarroti v rekonvalescenci. Je to velký a silný kůň. Doufáme, že se vrátí na dráhu, ale bývá to tak 50 na 50 procent…

Už řadu let trvá spolupráce Váňových s Mariem Montanarim, majitelem stáje Scuderia Tania – Váňa. Aktuálně tu má devět koní v tréninku. Novou posilou je tříletý valach Busto Arsizio (Born To Sea - Bella Monica, Big Shuffle), který loni v srpnu získal zkušenost dvěma starty ve Varese. „Loni na podzim se pořizoval hlavně kvůli původu, je to totiž příbuzný Broughtona. Konkrétně matka Busto Arsizia Bella Monica je Broughtonovou bábou. V práci se Busto Arsizio projevuje jako inteligentní skokan. Měli bychom ho vozit do Merana, sezónu začne v dostihu pro debutanty.“ Jako vítr vstoupil do světa dostihů polobratr Talismanica Edef Xam (New Approach), jenž dokázal svůj debut v Meranu proměnit ve vítězství. Poté se ještě třikrát umístil včetně siepi úrovně Graded 2. „To je další zajímavý kůň. Už loni se dostal v Itálii hodně vysoko. Potřebujeme, aby se po zimě rozeběhl v klidu, je to nadějný kůň pro dostihy čtyřletých.“ 

Jak dále prozrazuje trenér, tak pětiletý Fly Filo Fly (Kingsfort) změnil přes zimu majitele, a také bude startovat za stáj pana Montanariho. Loni absolvoval polovinu sezóny na italských skocích, kde dokázal mj. vyhrát v Pise, a potom startoval v Pardubicích. „Loni se nám v Pardubicích líbil, byl tam dvakrát druhý, ale tím, že má nyní italského majitele, tak by měl jezdit na krosy okolo 4000 metrů do Itálie.“ Jeho vrstevník Cheap Thrill (Ramonti) začal pod trenérem Josefem Váňou se starty loni na podzim a od té doby startuje pravidelně. Před necelým měsícem snadno pod vedením Jana Kratochvíla ovládl dostih v Trevisu. „To je spíše kůň pro menší dostihy, moc velký skokan to není.“

K oporám stáje Tania patřil v sezóně 2017 Le Moulleau (Silver Frost), ale i přes loňská čtyři umístění v Meranu už považovaný za oporu není. „Předloni vyhrál tři dostihy po sobě, ale pak začal dělat v dostizích chyby a začali jsme ho posílat do dostihů pro amatérské jezdce. Měl by startovat v krosech a doufám, že se vrátí ke kvalitním výkonům, které ukazoval v Itálii před časem.“ Dobrým, ale zároveň také specifickým koněm je loni třikrát vítězný a v aktuální sezóně už dvakrát druhý Option Be (Nickname). „Nemůže běhat za teplého počasí. V Miláně naposledy bylo okolo 20 stupňů a to už nám málem po dostihu kolaboval. Takže brzy sezónu ukončí, zaparkujeme ho a objeví se na dráze zase v zimě.“Sargas (Shirocco) se loni čtyřikrát umístil v rovinových italských dostizích, pouze v siepi nebyl v cíli na tabulovém místě. „V proutěných překážkách v Miláně po odběhnutí dvou kilometrů přestal normálně dýchat a byl v dostihu poslední. Odvezli jsme ho na kliniku, kde prodělal operaci hlasivek. Dal se pořádku a měl by pokračovat na překážkách. Kvalitu po rovině měl, mohl by být dobrý i jako překážkář.“

Vanast PowerZar WildDanger Vanast Rozina
Power Zar a Wild Danger Rozina


K matadorům v tréninku Josefa Váni patří desetiletý Power Zar (Desert Prince), který si loni vyhrál menší dostih v Mimoni, ale byl také v čtvrtý v Ceně Labe a Velké mostecké steeplechase. „Letos ho čeká italská krosová cesta, kde mu bude vyhovovat pevnější podklad dráhy. Šel velmi dobře svůj poslední start loni v listopadu v Trevisu, kde byl třetí, ale rozsekl si tam nohu. Dávali jsme ho dohromady, a už je fit. Skáče skvěle a měly by ho čekat na jaře v Meranu největší krosové zkoušky.“ Druhým stejně starým zástupcem stáje pana Montanariho je Star Maker (Policy Maker), který si také loni udržel nastavený standard zisku alespoň jednoho vítězství v sezóně. Stalo se tak v listopadu v Trevisu a poté ještě získal tři druhá místa. Toho posledního dosáhl o minulém víkendu. „Je to užitečný kůň spíše pro menší dostihy. Pomalu začíná mít nárok na důchod, ale letos ještě bude startovat.“ 

Řadu let pojí rodinu Váňových spolupráce s panem Chárou skrze stáj Statek Chyše – Váňa. Loni byl pro ni angažován polokrevný Francouz Cote Mer (Crossharbour), který si na podzim vyzkoušel pardubickou dráhu dvěma starty bez umístění. „Pan majitel chtěl koně do Velké pardubické. Cote Merovi to ale loni v Pardubicích moc nešlo. Ono to ale chvíli trvá, než si koně zvyknou na nové překážky a jiné krosy, než jsou ve Francii. Cote Mer maká výborně a všichni doufáme, že se do Velké pardubické dostane.“ 

Více než 1,5 milionu korun už dokázal v rovinovém odvětví vydělat jeho stájový kolega, osmiletý Father Frost (Rip Van Winkle). Loni zvládnul absolvovat osm startů a vítězstvím potěšil v jedničkové Tattersalls Mile při derby -mítinku. Tři umístění získal také na milánské dráze. „Father Frosta už předloni zachránilo před skákáním vítězství ve Velké dubnové ceně,“ říká s úsměvem Josef Váňa ml. „V tréninku už skákal, ale zranil se přitom. Nevím, nakolik bude v osmi letech stíhat v rovinových dostizích s mladšími soupeři, ale snad si zase něco vydělá.“

Třetím místem na nedávném mítinku v Miláně potěšil svůj tým König Samur (Samum), jehož maximem zatím bylo vítězství v proutěnkách v Kolesách. „V Kolesách vyhrál lehce, a teď po zimní přestávce nás mile v Itálii potěšil, ukázal v dostihu super konec. Příští start už by mohl vyhrát a dělat panu majiteli radost.“  Tříletou Saint Shine (Saint Des Saints - Srinagar Girl, Shamardal), čeká rovnou debut na překážkách. „Je to menší a temperamentní klisna. Měla by brzy startovat v Lysé nad Labem v proutěných překážkách.“ 

Loni v polovině své tříleté sezóny přešel na překážky zástupce stáje Bejana Flashpoint (Shirocco), který teprve sbírá zkušenosti. „Myslím, že to je zajímavý kůň. Moc nám s tátou připomíná Tiumena. Charakterově je flegmatický, laxní, a má také v sobě dost vytrvalosti a síly. Měl by to být kůň do těžkých pardubických krosů.“  Stáj Pure Nutrition, která byla poprvé registrována loni, posílila nákupem dnes pětiletého bělouše francouzského chovu jménem Ideal Choc (Kendargent). Ten stihl ještě jeden start v Česku na úplný závěr pardubické sezóny. „Toho u nás máme už asi půldruhého roku, ale měl zdravotní problémy. Je to krásný kůň a ukázal na rovinách velkou třídu. Myslím, že má pan Köhler dobrého koně do Pardubic.“

Vanast SaxoSol Vanast Silk
Saxo Sol Silk


Zmíněný majitel samozřejmě stojí i za tradiční stájí Köi Dent, která úspěšně existuje již více ne 20 let a její zástupci dokázali vyhrát Velkou pardubickou i Gran Premio Merano. Koněm úspěšným v největším italském překážkovém dostihu je samozřejmě Mazhilis (Country Reel), který ale dva ze tří loňských startů absolvoval v Pardubicích, a v obou skončil druhý. „Každý rok je čím dál tlustší a tlustší, a vůbec mu to nevadí. To nechápu,“ směje se trenér Váňa ml. „Půjde už pardubickou cestou a měl by být směřovaný do Velké pardubické. Honzík říká, že ji s ním vyhraje… Crosscountry zatím šel jen jednou, a nebylo to špatné.“ 

Z trenérových slov se dá odvodit, že by stáj Köi Dent teoreticky letos mohla mít dva koně na startu Velké pardubické. I přes věk 12 let je totiž stále ve hře Zarif (Observatory), pětinásobný účastník dostihu, který loni skončil na čtvrtém místě. „U něho je to v posledních letech stejné, jeden až dva kvalifikační dostihy a pak Velká pardubická. Mazáci u nás mají nastavený systém, po práci tráví hodně času ve výběhu a jsou spokojení.“

Novou posilou stáje DS Paragan, kterou výborně propaguje No Time To Lose, se stal tříletý dosud nestartující Francouz Kaloneg (Montmartre – Salvia, Septieme Ciel). „Kaloneg dobře skáče a v tréninku jsme s ním spokojení. První start by měl mít v dostihu přes proutěné překážky v Lysé nad Labem.“ A co se týče zmíněné hvězdy No Time To Lose (Authorized), tak trenér na jeho konto říká:  „Po Velké pardubické měl problém se šlachou, teď už je v pohodě. Na jaře asi nevyběhne, spíše se objeví ve třetí nebo čtvrté kvalifikaci a pak ve Velké pardubické.“ Doplňme, že loňský vítěz kvalifikace a pátý z Velké pardubické se už přehoupl přes tři miliony zisku. 

Dalším známým jménem je devítiletý Mister Westminster (Hurricane Run), který byl v minulosti hvězdou na rovině a špatně si nepočíná pro svého majitele pana Zavřela ani na překážkách. Loni v říjnu se vrátil na dráhu po roce a půl vítězstvím v menším dostihu v Pardubicích a poté se dokázal dvakrát umístit na francouzských závodištích. „Ve Francii předváděl slušné výkony,“ míní trenér Váňa. „Původně jsme si mysleli, že mu to půjde jen přes bílé překážky, ale slušně skákal i přes zelené skoky. Myslím tedy, že by panu Zavřelovi mohl dělat radost v Pardubicích. Zkusíme s ním krosy a uvidíme, zda to třeba nedotáhne až do Velké pardubické.“ 

Stáj Estrella manželů Fialových má naději v teprve pětileté Rozině (Turgeon), která se loni ve své první sezóně v krosech ukázala dobře. Vyhrála a v dostizích pro klisny obsadila druhé a čtvrté místo. „Rozina se ukazuje dobře a je to dobrá skokanka. Za dva až tři roky by to klidně mohla i dotáhnout do Velké pardubické.“

Vanast NoTimeToLose Vanast Zarif
No Time To Lose Zarif


O pětiletém Saxo Solovi (Enrique) stáje Michael Grimminger, který loni vyhrál v Meranu také grupu 2 Premio Steeple – Chase d´Italia, Josef Váňa mladší říká, že v něm má otec želízko v ohni pro starty ve větších dostizích v Itálii a domnívá se, že by to v příští sezóně mohl být adept i pro start v Gran Premio Merano. „Mohli bychom to ale s ním zkusit také ve Francii, kde by se jeho majitel chtěl ukázat v překážkovém sportu,“ doplňuje k Saxo Solovi Josef Váňa starší, „Je to tvrdý a kvalitní kůň. Do Gran Premia by to mohl dotáhnout a potrápit tam koně pana Aichnera…“ 

Osmiletá Silk (Hernando) stáje Jasna byla zatím ve vidění v největších pardubických dostizích jen občas, ale i tak podle slov Josefa Váni ml. je v ní potenciál. „Loni ji bohužel potkala v Ceně Labe smůla na anglickém skoku, ale jinak je to poctivá klisna. Půjde letos cestou do Velké pardubické. Táta v ní vidí Sixteen.“ Dalším koněm, který by mohl stát poprvé na startu našeho největšího překážkového dostihu, je zástupce stáje Chládek & Tintěra – Váňa Sottovento (Fastnet Rock), loni vítězný a dvakrát umístěný v pardubických krosech. „Sottovento měl loni smůlu, třikrát se nedostal do cíle. Určitě to není špatný kůň a mohl by také jednou stát na startu Velké pardubické. Táta mu hodně věří a já mu musím dát za pravdu. Letos ho zřejmě čeká Cena Labe.“ 

Stafettino (It´s Gino) majitele Jürgena Heyneho měl při příjezdu k Váňovým před sezónou 2017 pověst problémového koně, který se často odmítal vydat na trať dostihu. To se ale od té doby už nestalo. „Dali jsme Stafettina dohromady. Loni vyhrál při svém posledním startu ve Fontainebleau a bude pokračovat v nastavené francouzské cestě, věřím, že tam může získat další vítězství. Pan majitel je s ním spokojený.“ 

Do absolutní krosové špičky poslední dvě sezóny patří reprezentant stáje s největším počtem zástupců majitelů, tedy Dostihového klubu iSport – Váňa,  Theophilos (Elusive City). Loni vstoupil do sezóny úspěchem v Prvomájové steeplechase a pak si připsal druhé a čtvrté místo v kvalifikačních dostizích, ale pro zdravotní indispozici nakonec Velkou pardubickou neabsolvoval. „Theophilos je výborný krosař, a myslím, že mohl Velkou pardubickou vyhrát, ale dostal horečku a běžet samozřejmě nemohl. Tak by v ní mohl uspět letos.“

Jedním ze dvou nejstarších koní v tréninku Josefa Váni je dvanáctiletý Wild Danger (Königstiger), kterému se dařilo do poloviny sezóny, kdy vyhrál pro stáj Javor dvojkový kros v Pardubicích a také získal druhou příčku v Úvodní crosscountry Koroka. „Letošní zimu dal Wild Danger dobře. Je to kůň do 4500 metrů, delší dostihy už jsou na něho moc. Myslím, že ani ve dvanácti letech ostudu dělat nebude…“  

Na závěr jsme si nechali představení dvou dvouletých koní. Hnědáka Lucky Valentine (Calming Influence – Lymondka, Black Sam Bellamy) Josef Váňa chválí: „Je to krásný urostlý kůň, budeme ho asi hlásit do Fitmin Cupu. Už jsme ho nechali vykastrovat, jeho budoucnost by měla být na překážkách. Předchozí dcery Lymondky toho moc nedokázaly. Já věřím, že tenhle koník má lepšího otce a udělá více radosti.“   Jeho syn zase má pochvalná slova pro dvouletou Theresii (Footstepsinthesand – Canyara, Dansili), kterou pořídili manželé Dufkovi za 28.000 euro na aukci v Baden – Badenu. Klisna pochází z dobré rodiny, sourozenec její matky Cascavel (Dansili) dokázal vyhrát Listed přes proutěné překážky ve Francii a bába Casanga (Raimbow Quest) je vítězkou čtyř blacktype dostihů včetně Gr. 3 Preis der Firma Jungheinrich Gabelstapler. „To je opravdu zajímavé zvíře, moc se mi líbí v práci. Je pěkná, a už také skáče. Máme s ní určitě ambice pro dostihy dvouletých a do budoucna by to myslím mohla být i klisna do Oaks.“  

A jaká má trenér Josef Váňa očekávání od sezóny 2019, která ale už pro něho dávno začala starty překážkových koní v zahraničí? „Byl bych moc rád, kdyby Angkor Wat pana Odcházela opravdu patřil do špičky tříletých koní, dostal se do derby a převedl v něm solidní třídu. Uspět v derby bych si moc přál, i když samozřejmě vím, že konkurence bude velká. A také bych byl rád, abychom uspěli ve Velké pardubické. Loni se nám dařilo spíše v kvalifikacích, ale pak v samotné Velké se už tolik nevedlo. Pro letošní Velkou pardubickou máme starou osvědčenou squadru koní plus by k nim mohli přibýt nějací další koně, takže doufám, že by se nám to letos ve Velké mohlo více povést.“

Michaela Zemanová
Fotografie: Kateřina Vojáčková a Andrea Zavadilová

Předchozí díly seriálu S trenéry před sezónou:
Josef Váňa ml.
Pavel Poles
Pavel Kašný
Lenka Kvapilová
Ing. Pavlína Baštová
Radim Bodlák
Miroslav Nieslanik
MVDr. Petr Kantek
Štěpánka Myšková
Arslangirej Šavujev
Dušan Andrés
Luboš Urbánek
Zdeněk Seménka
Jana Junková
Lenka Horáková
MVDr. Čestmír Olehla
Karel Germič
Zdeněk Mimra
Zdeno Koplík
Jozef Piruch
Eva Záhorová
Ing. Ivana Pejšková
František Holčák
Jiří Chaloupka
Martina Havelková
Radek Holčák
Radek Žalud
Michal Kalčík
Martin Bělka
Tomáš Váňa
Tomáš Hurt
MUDr. Václav Hulínský
Jan Demele
Greg Wroblewski
Ivan a Petr Kubovi
Ing. Václav Luka
Ludvík Haris

  







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net