Zítra se v Lysé nad Labem uskuteční druhý letošní mítink. Hlavním dostihem sobotního mítinku bude vrchol sezóny v Lysé Prvomájová steeplechase, kvůli koronaviru přeložená ze svého tradičního termínu. Mítink ale nabídne i další zajímavá klání včetně šestého dostihu pro dvouleté a atraktivně obsazených závěrečných proutěnek.


Prvomájová steeplechase na 4200 metrů o 150 tisíc korun má na startu 7 uchazečů včetně dvojice koní Josefa Váni, jehož svěřenci vládli posledním ročníkům. Navzdory skutečnosti, že v Lysé zítra absolvuje svou premiéru, je podle Tipsportu favoritem jeden z nich - sedmiletý Dusigrosz (Full Of Gold) stáje Joly, kterého pojede ž. Josef Bartoš. Vítěz Gd2 proutěnek z Merana v roce 2017 vstoupil do letošní sezóny lehkým vítězstvím v Úvodní cross-country Koroka, před týdnem však nedokončil Červnovou cross-country Válečníka.

Kurzy Tipsportu na vítěze Prvomájové steeplechase. Kompletní sázkovou nabídku naleznete zde.
Kurzy prvomjov

Dostatek zkušeností s dráhou v Lysé naopak mají jeho vyzyvatelé Sztorm (Enjoy Plan) s Markem Stromským, který zde před necelým měsícem finišoval těsně druhý za Aeeneasem v Memoriálu Evy Palyzové a před 4 lety skončil v Prvomájové druhý, i Peintre Elusif (Elusive City) s Janem Faltejskem, jemuž se sice letošní Memoriál Evy Palyzové nevydařil, ale loni v něm skončil druhý. 

Lysá nabídne i dostih pro nejmladší ročník, v němž proti pěti debutantům nastoupí dva dvouletí, kteří již mají za sebou první start. Shodou okolností oba jej absolvovali ve stejném dostihu v Lysé - La Fantazia (Zazou) tehdy skončila pátá a Solid Evidence (Kendargent) doběh uzavřel. Bookmaker soudí, že předvedená forma snižuje výhodu startu v nohách a tak Tipsport favorizuje trojici svěřenců trenérky Vocáskové v pořadí Charleston Charlie (Adaay) s Vendulou Korečkovou, Famous Catini (Famous Name) s Janem Vernerem a Ruler Baby (Ruler of The World), kterou pojede Tomáš Lukášek.

Zajímavě obsazené jsou i závěrečné proutěnky IV. kategorie na 3200 metrů v nichž svou překážkovou premiéru absolvuje vítěz Velké červnové ceny a druhý z loňského Českého derby Angkor Wat (Nathaniel). Proti již vykastrovanému zástupci stáje Joly, jejíž dres si oblékne Jan Kratochvíl, se ale mj. postaví jiný derby účastník - o rok starší Res Judicata (Jukebox Jury) Dr. Charváta, který po neúspěchu v Českém derby skončil třetí v derby na Slovensku a v Lysé již letos jedny proutěnky jistě vyhrál. Stejně jako tehdy i zítra bude v jeho sedle žokej Faltejsek. Kolekci derby koní na startu doplňuje čtyřletý Well Absolu (Pouvoir Absolu) stáje Racing.Photo, který pod Jaroslavem Myškou absolvuje stejně jako Angkor Wat svůj překážkový debut.

Miloslav Vlček

     
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net