JanacekVaclav 2016bDruhého z jezdců, kteří budou zítra zastupovat Českou republiku na Evropském poháru žokejů, tedy Václava Janáčka, jsme zastihli k rozhovoru dnes odpoledne poté, co dorazil do Prahy společně s Borjou Fayosem a Ricardem Ferreirou. Zajímalo nás, jak vidí své šance v soutěži a také kdo jsou jejími favority.


„Špatné koně určitě nemám,“ říká Václav Janáček, „jsou to tak třetí až čtvrté šance v dostizích. Samozřejmě bude také záležet na tom, jak se dostihy povedou koním, kteří jsou ve svých dostizích favority. Tím myslím Gordona Lord Byrona, Wirelesse a dvouletého Pardon My French. A dobrá je také Blessed Kiss, která se mi při našem vítězství v St. Legeru líbila a navíc ještě jako klisna nese jen 54 kg.“

A koho vidí mnohonásobný šampion jako největší adepty na zisk poháru pro celkového vítěze? „Je trochu škodou, že už je o vítězi zřejmě rozhodnuto. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, měl by podle koní, které jezdí, vyhrát Bauyrzhan Murzabayev. Takového Wirelesse budou jeho soupeři těžko chytat. Na vítězství bude potřeba tak 24 až 26 bodů. A myslím si, že větší šanci uspět má také Tadhg O´Shea, který pojede mj. Gordona Lord Byrona. Jeho kůň a další dva Němci mají sice v EJC Leram Million nejvyšší čísla v dostihu, ale jak Gordon, tak Julio, jsou koňmi tak vysoké třídy, že by jim tato nevýhoda neměla dělat problém," domnívá se Václav Janáček. „První dvě místa v EJC jsou tedy zřejmě obsazena, takže my ostatní se popereme o další čtyři místa, která jsou honorována. Bude také záležet na tom, jak dopadnou handicapy, kde můžou někteří další jezdci nasbírat body. Je škoda, že nestartuje v některých dostizích více koní.  Podle startek je ale vidět, jak se tato akce rozvíjí, a snad to bude mít i nadále vzestupnou tendenci. Sám jsem zvědavý, kam až se tato akce dostane. Jen tak dál..."  (mze)

Další články k Evropskému poháru žokejů:
Letošní ročník EJC je výjimečný, shodují se pořadatelé
Vizitky aktérů EJC 2018 - od Pedrozy po Kapodistriase 
Vizitky "Gordona" a dalších zahraničních koní v EJC
Mojí největší šancí je Henrythearoplane, říká Lukášek k účasti v EJC
Murzabayev je podle Tipsportu desetinovým favoritem EJC
Zítra čeká pražské závodiště mimořádný mezinárodní svátek    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking