tiskovka jc 19V pražském hotelu Paříž dnes proběhla Jockey Clubem ČR uspořádaná tisková konference k zahájení nové sezóny, a též ke kulatému výročí, které český turf slaví. Před 100 lety, přesně 28. března, byly položeny základy k založení Československého Jockey Clubu předchůdce současného řídícího orgánu našeho turfu.

 
Prezident Jockey Clubu Dr. Jiří Charvát hned na úvod poděkoval všem, kteří se zasloužili o to, že český turf může stoleté výročí slavit a dodal jednu nepříliš známou skutečnost - tj. že první spolek organizující dostihy na českém území, vznikl již před 180, přesně 31. března 1839. V reakci na negativní komentář ze sociálních sití uvedl též, že "české dostihy na tom po sportovní stránce nebyly nikdy tak dobře jako dnes." Vyzdvihl nejen počet koní v českém tréninku s ratingem nad 100 liber, ale též úspěchy mladé generace trenérů či počin Jiřího Trávníčka - vybudování Haras de Beaufay ve Francii. Na druhou stranu ale též konstatoval, že zúžení základny českého turfu.

Dále řekl, že "český dostihový sport musí participovat na výnosech ze sázek," u kterých uvedl, že roční obrat u českých sázkových kanceláří činí zhruba 3,5 miliónu eur a daně z těchto sázek směřují do státního rozpočtu. "Musíme vytvořit tlak, abychom nějakou část z tohoto zdroje na financování dostihů získali," uvedl na závěr.
 
Oba přítomní ředitele pořádajících organizací v Praze a Pardubicích Martin Pecka a Martin Korba informovali o zimní přípravě areálnů na dostihovou sezónu. Pecka zopakoval snížení ceny České derby o 500 tisíc a přesun těchto prostředků v celkové výši 590 tisíc do posílení jiných jedničkových klání s cílem zvýšit jejich a atraktivitu i přesun derby na sobotu 22. června kvůli přenosu ČT, který by letos měl být podstatně delší. Též uvedl, že původní částka 30 miliónů investic rodiny Vítků do areálu se navýšila na cca 50 miliónů. "Pokračujeme v obnově a opravě areálu v mezích toho, co nám umožňuje nájemní smlouva s vlastníkem pozemků, kterým je stáze Státní závodiště Praha, státní podnik v likvidaci."

Martin Korba vyjádřil spokojenost s revitalizací areálu i po zimním využití pro ledovou plochu a uvedl, že finišují jednání se strategickým partnerem a na dotaz potvrdil, že tím je společnost Lokotrans a zároveň je v poslední fázi jednání s Ministrem zemědělství o poskytnutí záštity nad Velkou pardubickou. (miv)

Záznam tiskové konference z EquiTV:    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking