Tiz the lawVítěz Belmont Stakes (Gr.1), které se letos kvůli koronaviru běžely jako první dostih amerického trojkoruny a na zkrácené distanci, hnědák TIZ THE LAW bude po skončení dostihové kariéry působit v chovu americké pobočky Coolmoru na Ashford Stud. Dostihovou kariéru však dokončí v barvách současných majitelů Sackatoga Stable.

 
"Je to výjimečný hřebec své generace a jsme nadšeni, že přijde k nám," uvedl manažer Coolmore America Dermot Ryan.

Tiz The Law zakoupený jako roček na dražbě v Saratoze za 110.000 dolarů, dosud vyhrál 5 ze 6 startů a vydělal 1,480.300 $. Gr.1 třídu ukázal již ve dvou letech, kdy vyhrál Champagne Stakes, letos uspěl též ve Florida Derby (Gr.1) či Holy Bull Stakes (Gr.3).

Hřebec pochází z prvního ročníku vítěze Florida Derby (Gr.1) Constitution (Tapit) a je jeho prvním Gr.1 vítězem. Matka Tizfiz (Tiznow) vyhrála 7 dostihů včetně San Gorgonio Handicapu (Gr.2) a v chovu dala 3 vítěze ze 4 startujících potomků. Na blacktype úrovni se umístila i její dcera Awestruck (Tapit). Bába Gib Running (Go For Gin), vítězka ve 4 letech, dala vedle Tizfiz ještě další dva blacktype vítěze. Z rodiny pochází i americký Kůň roku Favorite Trick, vítěz Breeders' Cup Juvenile (Gr.1). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking