Sub Rose SilverSeamPředloňský Kůň roku Subway Dancer (Shamardal), ale též loňský vítěz Austrian Derby Silver Seam (Dark Angel), se dočkali dalšího sourozence. Druhého května porodila matka obou úspěšných svěřenců Zdeno Koplíka dalšího hřebce. Otcem je ve dvou letech Gr.1 vítězný Myboycharlie (Danetime), do letoška působící na Haras du Mezeray.


Pro Sub Rose, vítězku Prix de Royaumont (Gr.3) a pravou sestru listed vítězky a blacktype matky Astonishing (Galileo), je letošní přírůstek již osmým hříbětem. Jejím nejúspěšnějším potomkem nadále zůstává dvojnásobný grupový vítěz a třetí z Champion Stakes (Gr.1) Subway Dancer, v únoru v Dubaji se dočkala druhého blacktype vítěze, když její syn Secret Advisor (Dubawi) ovládl Meydan Cup (L)

Otec hříběte Myboycharlie vyhrál polovinu ze 6 startů, dařilo se mu především ve dvou letech, kdy mj. uspěl v Gr.1 Prix Morny. Loni do Turecka prodaný hřebec je otcem 20 blacktype vítězů včetně 5, kterým se podařilo vyhrát Gr.1 dostih. Ve spojení s Galileovou dcerou již dal jednoho ze svých nejlepších potomků, vítězku Breeders' Cup Filly and Mare Turf (Gr.1) Sistercharlie. (miv)

Související článek:
Rodokmen roku: Subway Dancer aneb šance promarněná bojkotem

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net