Magna GreciaZ evropských plemeníků, jimž letos vyběhnou první potomci, patří Magna Grecia (Invincible Spirit) k těm nejsledovanějším. Ač působí v irském Coolmoru, kde nepatří k nejlacinějším, je nepochybně zajímavý i pro nás. Minimálně proto, že loni byla jeho partnerkou vítězka Oaks Sedmikraska (Excellent Art), působící v chovu Jiřího Trávníčka.


Čtvrteční mítink v Saint-Cloud, na němž startovali i čeští koně, tak přinesl dobrou zprávu nejen do Irska, ale i na Haras de Beaufay. V tamní Prix du Debut pro debutanty na 900 metrů startující Myconia (z Sirici po Choisir), první potomek Magna Grecia na dráze, potvrdil roli favorita a v poli 13 koní jistě o 3/4 délky zvítězil.

Nepřehlédněte: Fairlypi má nahlášenu desítku klisen. Možná překoná svého souseda Rosensturma

Úspěšně začínající Magna Grecia má všechny předpoklady k tomu, aby se jako plemeník prosadil. Vítěz anglických 2000 Guineas (Gr.1) ukázal skvělou formu už ve dvou letech, kdy vyhrál Futurity Trophy (Gr.1). Hřebec je synem Invincible Spirit (Green Desert), velmi úspěšného plemeníka a dnes také mimořádného otce plemeníků. Matka Cabaret (Galileo), vítězka Silver Flash Stakes (Gr.3) a polosestra dvou blacktype vítězů, je též matkou šampióna St. Mark's Basilica (Siyouni), pětinásobného Gr.1 vítěze a dnes též plemeníka v Coolmoru. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net