nagano gold 1641Přesun Nagano Golda (Sixties Icon) do Polska, jehož hlavním motivem bylo zajistit hřebci větší příležitost, než jakou dostal v první sezóně v Česku, nese své plody. Zatímco loni v Rabbitu Trhový Štěpánov připustil trojnásobný Kůň roku devět klisen, k dnešnímu datu již má nahlášený více jak dvojnásobný počet. "Nyní je k Nagano Goldovi nahlášeno 19 klisen, ale je tu ještě několik majitelů, kteří se nerozhodli a zvažují ho," uvedl pro naše stránky Jarek Zalewski, jehož Stadnina koni Konary je současným hřebcovým působištěm. Už nyní tak má český šampión dvojnásobný počet partnerek v porovnání s loňskou sezónou.

 
Bilanci vylepšují i chovné klisny českých majitelů. "Z Česka dostane Nagano Gold pět klisen," informuje Zalewski. Podpora z české strany přichází od hřebcových majitelů a z chovu jeho loňského působiště Rabbitu. K těm prvním patří matka hřebcova prvního potomka Diredawa (Access to Java), vítězka hlavního předzkoušky Oaks, působící v chovu Václava Luky staršího, stejně jako její polosestra Daralara (Durante Alighieri), trojnásobná vítězka, která se umístila na čtvrtém místě v polském St. Legeru. Další hřebcovou partnerkou je bělka Myrna (Havana Gold), která na dráze hájila barvy stejného Syndikátu V3J jako její partner. Také Myrna získala tři vítězství včetně triumfu v dostihu II. kategorie.

Dvě z hřebcových letošních partnerek běhaly v barvách Rabbitu Trhový Štěpánov. V chovu debutující Rabbit Make (Make Believe) vyhrála čtyři dostihy, zaujme ale i díky své polosestře Tularce (Toronado), jedničkové vítězce, která uspěla dokonce v osmi dostizích. Rabbit Toronado (Toronado), vítězka dostihu V. kategorie, se může chlubit výbornou rodinou, neboť její bába je 3/4 sestrou vítěze Epsom derby Pour Moi (Montjeu).

Nepřehlédněte: První start potomka, první vítězství. Skvělý start partnera Sedmikrasky coolmorského Magna Grecia

Pozornost si zaslouží fakt, že třem z pětice českých matek koluje v žilách krev Nagano Goldova děda Galilea (Sadler's Wells) a tudíž jejich potomci budou na tohoto velikána prochováni. Daralara je dcerou Galileova syna Durante Alighieri, který byl prvním synem někdejšího coolmorského giganta ve středoevropském chovu. Otec Myrny Havana Gold je synem Teofila (Galileo), jednoho z Galileových nejúspěšnějších synů v chovu a Rabbit Make je vnučkou Galileovy dcery Ivory Gala, umístěné ve francouzských listed. (miv)

První potomek Nagano Golda - hřebec z Diredawy    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net