ProudandregalPolský chov získal novou silnou posilu. Od společenství majitelů kolem irského Coolmoru polské SO Lack privátně zakoupila tříletého ryzáka PROUD AND REGAL (Galileo), který bude od nadcházející připouštěcí sezóny působit u našich severních sousedů.


Odchovanec Coolmoru absolvoval během dvou sezón 9 startů, z nichž získal 3 vítězství, 1 druhé a dvě třetí místa a vydělal 231.529 liber. Nejvíce se mu dařilo ve dvou letech, kdy získal největší úspěchy. Tím vůbec největším bylo vítězství v Criterium International (Gr.1), úvodní sezónu též finišoval druhý za Al Riffa (Wootton Bassett) v National Stakes (Gr.1). Slibný potenciál do nadcházející sezóny naznačilo též vítězství v Tyros Stakes (Gr.3).

Ve třech letech zahájil třetím místem v Derby Trial Stakes (Gr.3) v Leopardstown, následovala sedmý místa v Irish 2000 Guineas a Irish Derby, kariéru zakončil devátým místem v listed EBF Navigation Stakes.Hřebec je synem vynikajícího Galilea (Sadler's Wells), jeho matka Simply Perfect (Danehill) zvítězila mj. ve Fillies' Mile (Gr.1) či Falmouth Stakes (Gr.1) a v chovu vedle Proud and Regal dala vítěze International Stakes (Gr.3) Mekong River či Simply Beautiful, druhou v Give Thanks Stakes (Gr.3). Stejně jako Proud and Regal i jeho úspěšní sourozenci jsou potomky Galilea.

Proud And Regal pomůže v polském chovu zacelit mezeru, která letos vznikla předčasným skonem vítěze Racing Post Trophy Yucatan (Galileo), který byl fatálně zraněn při připouštění během třetí sezóny v polském chovu. Jeho připouštěcí poplatek bude oznámen později.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net