foal logician brotherJedno z posledních letošních hříbat narozené na Juddmonte Farms v Newmarketu je hřebeček, který spatřil světlo světa 8. dubna. Hřebec je synem neporaženého Frankela (Galileo) a listed umístěné Scuffle (Daylami). klisny z vynikající rodiny založené Američankou Best In Show (Traffic Judge).

 
Tu Scaffle reprezentuje více než dobře. Její dcera Suffused (Champs Elysees) vyhrála v USA tři Gr.3 dostihy a doběhla druhá v E.P. Taylor Stakes (Gr.1) v kanadském Woodbine, blacktype výkonnost prokázala i další dcera Battlement (Dansili), třetí z listed October Stakes v anglickém Ascotu.

Dosavadním vrcholem její chovné kariéry je ale bělouš Logician (Frankel), pravý bratr nového juddmontského přírůstku. Svěřenec Johna Gosdena sice nevyniká raností, první dostih absolvoval až loni v polovině května jako tříletý, ale třída mu rozhodně nechybí. Zmíněný debut proměnil v jisté dvoudélkové vítězství a přemožitele nenašel ani v dalších 4 startech, zahrnujících nejen Gr.2 Great Voltigeur Stakes, ale především poslední klasický dostih anglické sezóny Gr.1 Saint Leger, v němž navíc vytvořil nový traťový rekord. Hřebec, který by měl být jednou z ozdob letošní sezóny starších koní, je mj. čtvrtým ante-post favoritem na letošní Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1). (miv)Související článek:

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net