shabana zkAč ještě před pár týdny v rozhovoru pro naše stránky její trenér Luboš Urbánek s klisnou počítal i do příští sezóny, dnes stáj Lokotrans publikovala na svém facebookovém profilu zprávu, že jedna z jejích opor bělka SHABANA (Jukebox Jury) odchází do chovu.

 
"Profesionálka a hodná dáma končí svoji dostihovou kariéru a odcestuje do Francie, kde v Haras de Beaufay posílí mateřské stádo Lokotransu," píše se ve zprávě.

Čtyřletá Shabana, kterou stáj získala jako ročku za 26.000 € na dražbě ročků v Baden-Badenu, má za sebou velmi úspěšnou kariéru. Během tří sezón absolvovala 16 startů, z nichž 6 proměnila ve vítězství, v dalších 6 se umístila a vydělala 1,313.155 Kč. S výjimkou úspěchu v chuchelské Ceně běloušů získala všechna vítězství na bratislavské dráze, kde loni zvítězila i v Jarnej ceně kobýl a Slovenském Oaks. Po sezóně pak s obrovským náskokem získala na Slovensku titul Nejlepší tříletá klisna.

Nepřehlédněte: Lysá udělala tečku za letošní sezónou. Posledním tuzemským vítězem roku 2023 se stal Kmotr

Třídu však neprokazovala jen v klasických dostizích, ale dokázala bodovat i na blacktype úrovni. Letos v srpnu doběhla druhá v listed Premio EBF Terme di Merano v Itálii a poté třetí v Grand Prix de la Region Grand Est ve francouzském Nancy.

Klisna je dcerou vítěze Irish St. Leger (Gr.1) či Preis von Europa (Gr.1) Jukebox Jury (Montjeu), který se po pěti sezónách v německém Etzeanu přesunul do Irska, kde nyní působí v National Hunt chovu. Matka Saldenart (Areion) zvítězila v listed Badener Ladies Sprint Cupu (L) a v chovu dala mj. i německého listed vítěze Cliffs Arta (Canford Cliffs). Prabába Salde (Alkalde), sama listed vítězka, založila vynikající rodinu, z níž vzešlo několik německých šampiónů včetně její dcery Saldentigerin (Tiger Hill), která byla šampiónkou německých tříletých klisen, či její dcery Salominy (Lomitas), která v Německu získala stejný titul a posléze v Japonsku, kam byla privátně prodán a do chovu, dala Gr.1 vítěze Saliose (Heart's Cry).

Miloslav Vlček      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net