Dubawi3Včerejší působivé vítězství tříleté Philomene v Prix Penelope (Gr.3) v Saint-Cloud ukázalo nejen na dalšího nadějného tříletka po Dubawi (Dubai Millennium), ale plemeník šejka Mohammeda jím překonal významnýe mezník a zapsal se do historie. Stal se prvním v Británii působícím plemeníkem, který dal 200 potomků - vítězů blacktype dostihů.

 
Symbolicky se Dubawimu podařilo historického mezníku dosáhnout s potomkem reprezentujícím stáj Godolphin svého majitele a chovatele šejka Mohammeda, který klisnu, polosestru skvělých Magic Wand (Galileo) a Chiquita (Montjeu), získal jako ročku v Deauville za 1,625 miliónu eur.

Devatenáctiletý Dubawi, který od svého zařazení do chovu v roce 2006 neopustil newmarketský Dalham Hall Stud, je nejen prvním anglickým plemeníkem, jemuž se podařilo hranici 200 blacktype vítězů zdolat, ale teprve pátým hřebcem, který ji dosáhl. Historickým tabulkám vévodí Danehill (Danzig) se 347 blacktype vítězů, k němuž se rychle blíží stále aktivní Galileo (Sadler's Wells), který dosud dal 332 blacktype vítězů a už dnes je jisté, že Danehilla překoná. Třetí zůstává Galileův otec Sadler's Wells (Northern Dancer) se 294 blacktype vítězi a čtvrtý je čtyřiadvacetiletý More Than Ready (Southern Halo), který dosud dal 208 BT vítězů. 

Nepřehlédněte: "Po Napajedlech Hoppegarten" aneb jak české stáje za protektorátu nakupovaly v Německu a získaly zakladatelku nejúspěšnější české rodiny

Dubawi, který připouští za oficiálně nejvyšší poplatek na světě 250.000 Ł (Galileo je veden jako private), je otcem 44 Gr.1 vítězů včetně loňského nejlépe hodnoceného koně planety Ghaiyyath. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking