CounterattackO tom, že donedávna jednosměrná cesta plemeníků-pendlerů ze severní polokoule na jižní už má i svůj obrácený směr - tj. působení vesmě australských plemeníků na severní polokouli - jsme se již na našich stránkách zmiňovali. Nejlepším příkladem budiž Danehillův syn Fastnet Rock, působící v Coolmoru.


V nadcházející připouštěcí sezóně však budou moci jednoho z tvz. "reverse shuttle" plemeníků využít i němečtí chovatelé. Hřebčínu Karlshof se podařilo si pronajat v Austrálii působícího sprintera Counterattack, který by měl být výrazným oživením německé nabídky plemenných hřebců. 

Counterattack je synem jednoho z nejúspěšnějších australských plemeníků posledních let a skvělého otce plemeníků Redoute's Choice (Danehill), matka Kisma je dcerou hřebce Snippets (Lunchtime) - Counterattack je tak ze stejného spojení jako Snitzel, aktuálně nejdražší plemeník v australském chovu, letos připouštějící za 176.000 AU$. 

Counterattack zvítězil ve Fred Best Classic (Gr.3, 1350 m) či v Heritage Stakes (L, 1100 m) a Brian Crowley (L, 1200 m), doběhl druhý v Doomben 10,000 (Gr.1, 1200m), dvakrát obsadil třetí místo v Ascot Vale Stakes (Gr.1, 1200 m) a také v Kingsford Smith Cupu (Gr.1, 1300 m), třikrát se též umístil druhý v dostizích kategorie Gr.2.

V Austrálii letos zahájil chovnou kariéru na Kitchwin Hills, kde za jeho služby australští chovatelé platili 13.200 australských dolarů. V německém chovu, který špičkovými sprintery příliš neoplývá, bude k mání za 6.500 €. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking