Merano Northernly WindDnešní dostihový den v Meranu byl opět pro české barvy velmi úspěšný. Překážkoví koně tu zaznamenali tři vítězství vč. hlavního dostihu Graded-3, kde se s lehkostí vypořádal se soupeři svěřenec Pavla Tůmy NORTHERLY WIND. A na rovinách opět "řádil" trenér Haris, jehož svěřenec tu vyhrál pošesté v posledních šesti startech.

Hlavní dostih mítinku, Premio M.I.P.A.A.F.T. - Memorial Massimo Caimi (5+, Gd-3, steeple, 3900 m, 30.000 €, záznam) byl přes účast tří zástupců Scuderia Aichner SRL velkým sólem reprezentanta stáje JUDr. Jiřího Charváta NORTHERLY WINDa (Saint des Saints), který strojovým tempem utahal všechny soupeře a Jan Faltejsek v jeho sedle mohl slavit v cíli sedmidélkové vítězství. Třetí Il Superstite (One Cool Cat) a Josef Bartoš dorazil do cíle více než 10 délek za ním, před stájovým kolegou Acceleratorem (Voix du Nord) s Jiřím Kouskem v sedle. Broughton (Teofilo) se pro pád Jana Kratochvíla do cíle platně nedostal.

Jan Faltejsek, trenér Tůma a modrožluté barvy Dr. Charváta slavily ještě úspěch v Premio Alpha Two (3l., siepi, 3300 m, 23.100 €, záznam). Tříletý NIGHT MOON (Moonjaz - Nostalgia, Jape) ukázal, že je velkým překážkovým talentem a neprohrál ani při svém třetím startu a zároveň při premiéře na italských skocích. Po pěkném finiši vyhrál o pět délek před Lord Dragonem (Dragon Dancer) s Josefem Bartošem. Nyce Boy (Jukebox Jury) s Lukášem Matuským napoprvé na italských skocích obsadil vzdálené páté místo, zatímco vítězka z Wroclawi Haveryoueverseen (Literato) měla s Michalem Kubíkem pád.

Jezdec Kubík a tým okolo trenérky Novákové a rodiny Vocetkových si ale vše vynahradil v Premio Bar Ricevitoria Pit Stop (4l., siepi, 3500 m, 23.100 €, záznam) s LINOVSKYm (Estejo). Náskok na soupeře si vybudoval již v poslední zatáčce a dominoval o více než pět délek. Z dalších třech českých koní v dostihu získal dotaci už jen třetí Starman (Manduro) s Josefem Bartošem v sedle. Ronaldo King (Stormy Jail) a Lukáš Matuský projeli cílem na šestém místě, zatímco Iva (Areion) Jan Faltejsek zadržel.

Čtvrté české vítězství na závodišti pod Alpami se zrodilo v rovinové Premio Agenzia di Assiacurazioni Cecchinato (3+, 2400 m, 8.000 €, záznam), kam vyslal trenér Ludvík Haris dva reprezentanty stáje DAR. Svou premiéru za stáj a tréninkové středisko Krabčice proměnil ve vítězství BOMBDIGITTY (Declaration of War), kterého Paolo Urru dovedl k půldélkovému prvenství před Bonysem (Intense Focus) s žokejem Ferramoscou.

Favoritem úvodní Premio Azienda Di Soggiorno di Merano (5+, siepi, 3500 m, 21.000 €, záznam) byl Aztek (Moonjaz), kterého poprvé vedl žokej Faltejsek. Ryzák ale dnes neměl svůj den a nakonec skončil poslední pátý. Z vítězství se radovala Sonja Daroszewski s outsiderem Max´s Spiritem (Invincible Spirit), který o půl délky porazil Pitona des Neiges (Buck´s Boum) a Josefa Bartoše. Po více než dvou měsících se do Merana vracející Flower Of Love (Poets Voice) s Lukášem Matuským skončila jen o hlavu zpět na třetím místě. (mze)