Budapest Overdosedij MrRightDůležité rovinové testy čekaly dnes na naše koně ve Varšavě a v Budapešti. U polských sousedů se příliš nedařilo, ale výpravu do maďarského Kincsem Parku lze považovat za hodně úspěšnou. Kromě čtyř umístění tu totiž dokázal zvítězit zástupce stáje Dr. Charváta MR RIGHT v kilometrové Overdose díj.
Ve Varšavě dvě pátá místa bošovických zástupců

Do Westminster Freundschaftpreis (3+, Listed, 2000 m, 126.000 zl) vyslal trenér Luka nakonec jen Rousse (Lope de Vega), tříletý Great Gunnar byl před dostihy škrnutý. Rousse stačila pod vedením Stephena Breuxe pouze na páté místo, více než šest délek za vítěznou pětiletou Incepcjou (Le Havre) s žokejem Mazurem. Podruhé v zahraničí startující Amazing Gangster (Tai Chi) s žokejem Sweenym proběhl cílem v osmihlavém poli předposlední.

Druhým dostihem, které tréninkové středisko Lukaracing obsadilo, byla důležitá zkouška pro dvouleté koně, Nagroda Dakoty (2l., Listed, 1300 m, 52.500 zl). I počtvrté v kariéře startující zástupkyně stáje Leram Mequinenza (Starspangledbanner) proběhla cílem za asistence Stephane Breux na páté příčce. Její ztráta na suverénní vítězku Inter Royal Lady (Holy Roman Emperor) byla téměř osm délek

Mr Right získal osmé vítězství pod vedením Františka Holčáka v Budapešti

Šest zástupců českých stájí se dnes poměřilo s maďarskými plnokrevníky, kteří v Kincsem Parku měli na programu čtyři významné dostihy. Největší radost čekala český turf v Tatersalls – Overdose díj (3+, Gd-2, 1000 m, 4,5 mil. Ft), kde osm dní po těsném druhém místě ve Svatováclavské ceně nastoupil do boje svěřenec Františka Holčáka Mr Right (Echo of Light), do jehož sedla se po dvou letech vrátil Jaroslav Línek. Hnědák získal své osmé středoevropské vítězství na rovné dráze o tři čtvrtě délky před Moritou Menantie (Planteur). Pochvalu zaslouží i tříletý svěřenec trenéra Šavujeva Politicum (Lethal Force), který skončil v dostihu čtvrtý, délku a čtvrt za Mr Rightem. V jeho sedle byl Alexander Reznikov.

Vítěz Slovenského derby a tříletá hvězda stáje Meridian Arcturus (Fast Company) a Zdenko Šmida se popasovali ve vrcholu mítinku, Kincsem díj (3+, Gd-1, 2400 m, 12 mil. Ft) se sedmi soupeři. Tempo dlouho udávala derby-vítězka Golden Sea (Born To Sea), za kterou vedl Tomáš Lukášek svěřence trenéra Maronky Nancha (Tai Chi). Český žokej poslal svého čtyřnohého partnera do vedení ještě před cílovou rovinou a zajistil si tak snadné vítězství o tři a půl délky před Arcturusem, který za asistence Zdenko Šmidy absolvoval většinu dostihu v poli. Eskerkhan (Elnadim) v závěru soupeřům nestačil a skončil poslední, před ním dostih dokončila  Golden Sea. 

Dalším tříletým koněm, který se v Budapešti ukázal ve velmi dobrém světle, byl Államfö (Latin Lover). S Jaroslavem Línkem výborně navázal na druhé místo z Alagi díj z počátku června a v Kovács Mihály Emlékversény – Magyar Háromévesek Nagydíja (3l. kl. + hř., Gd-2, 2400 m, 4,4 mil. Ft) rovněž vybojoval druhou dotaci, půl délky za Mont Masterem (Captain Marvelous).

Mezi elitou mílařů si počínal dobře další tříletek v péči trenéra Šavujeva Corston (Camelot), jež pod vedením Alexandera Reznikova v Aperianov Zakariás Emlékverseny – Imperiál díj (3+, Gd-2, 1600 m, 4,5 mil. Ft) získal čtvrté místo, necelé čtyři délky za triumfující dcerou plemeníka Fairlypiho (Pivotal) Biborhajnal. (mze)

Záznamy dostihů z Budapešti (3., 5., 7. a 9. futam)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking