Subway dancer 21Nejbohatší kůň české rovinové historie a Kůň roku 2018 SUBWAY DANCER (Shamardal) vstoupí v pátek do nové sezóny. Pro devítiletého valacha to nebude jediná premiéra - poprvé bude startovat v barvách stáje Lokotrans a poprvé se v jeho sedle objeví Eddy Hardouin.

 
Svěřence Zdeno Koplíka čeká ještě jedna změna - po téměř třech letech bude poprvé startovat v jiném než blacktype dostihu. Sezónní premiéru si odbude v Prix Goldikova (4+, 2000 m, 28.000 €), která je sice "jen" dostihem Classe 2, přesto v ní ostřílený hnědák narazí i na blacktype koně. Jedním z nich je osmiletý valach Vilaro (Whipper), od jehož listed triumfu však uběhly už tři roky a poslední sezóny se věnuje především handicapovým dostihům. Letos už má v nohou dva, přičemž ten druhý před měsícem v Saint-Cloud proměnil v jisté vítězství.

Další tři z jedenácti Subway Dancerových soupeřů, Goya Senora (Anodin), Roc Angel (Rock of Gibraltar) a Gourmet (Dunkerque), se v blacktype dostizích umístili. Z pohledu francouzského handicapera je na tom Subway Dancer ze všech koní nejlépe. Jeho aktuální rating je 46,5 kg, o půl kilogramu vyšší než jaký má sedmiletý High Dream (Zanzibari), ověnčený čtvrtými místy v grupových a listed dostizích, zatímco na již zmíněného Vilara má Subway Dancer kilogramový "náskok". Zda jej šampión, jehož forma vesměs kulminuje na podzim, promění v úspěch, uvidíme v pátek v podvečer. Dostih startuje v 18.15 a lze jej volně shlédnout po bezplatné registraci na www.france-galop.com. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net