LinovskyVelkým překvapením skončil dnešní druhý nejlépe dotovaný překážkový dostih v Miláně proutěnky Premio Celeste Citterio (3600 m, 17.000 €, záznam). V poli sedmi koní se nečekaně prosadil největší outsider (26:1) v poli LINOVSKY (Estejo) ze stáje Kamila Vocetky.

 
Šestiletý polský rodák Linovsky, poprvé startující pod přípravou Ludvíka Harise, převzal v polovině dostihu taktovku od šancovějšího Laldanna (Medicean), ověnčeného jen měsíc starým listed triumfem z Pisy, a k překvapení sázejících na čele vydržel až do cíle. Laldann s Pavlem Složilem na něj na cílové pásce ztrácel 3 1/2 délky, jen krk za ním skončil Gap Pierji (Kapgarde) s Ondřejem Velkem. V sedle nečekaného vítěze byl nedávno stájí Lokotrans angažovaný Jan Kratochvíl, jemuž se podařilo uspět i v nejlépe dotovaném dostihu dne Premio Piero Pirelli (pp, 3600 m, 19.800 €, záznam) s polským EVER SOLEADO (Spanish Moon). Z českých koní skončila nejlépe pátá Theresie (Footstepsinthesand).

Triumf Linovského nebyl ale jediným českým úspěchem. Hned v úvodní Premio Ortisei (stch, 3600 m, 12.000 €, záznam) se o půl délky před domácím Dorian Tango (Sakhee's Secret) prosadil FLY FILO FLY (Kingsfort), Ondřejem Velkem vedený svěřenec Josefa Váni staršího ze Scuderie Tania. Třetí doběhl Avestan (New Approach). Dotovaná místa získali čeští zástupci i v Premio Madesimo (pp, 3200 m, 10.000 €, záznam), ve které odchovanci Eduarda Kubíčka Hádésovi (Calming Influence -  Hey There Delilah, Mujahid) ze stáje Vocetka jen o krk uteklo vítězství a skončil druhý, čtvrtý finišoval Le Moulleau (Silver Frost) a pátý Chicago (Montjeu). (miv)

Nepřehlédněte: Spencer třetí, Triplex pátý. Oba svěřenci Ingrid Janáčkové-Koplíkové dnes v Lyonu doběhli za peníze


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking