Loni absolvoval bělouš stáje Meridian BOBESH (Sea The Moon) dva starty, z nichž druhý, v EBF míli v Mostě, proměnil ve vítězství. Dnes vstoupí do nové sezóny podobně jako Pardon My French - v listed dostihu ve Francii. V jeho sedle bude Martin Laube.

Syn vítěze Deutsches Derby Bobesh, kterého agentura McKeever/Ferguson Bloodstock vydražila na Tattersalls October Yearling Sale (Book 2) za 30.000 gns, se v půl čtvrté postaví v Saint-Cloud 11 soupeřům v Prix Francois Mathet, listed zkoušce na 2100 metrů o 55.000 €.

Bobeshe, hlášeného do Českého i Slovenského derby, rozhodně nečeká lehká úloha - jeho soupeři mají francouzské ratingy od 35,5 do 46 kilogramů a vysoké ambice. Nejvyšším aktuálním ratingem se může pochlubit svěřenec Andre Fabreho Famous Wolf (Kendargent), který do letošní sezóny vstoupil jistým vítězstvím v listed na 1800 metrů v Chantilly počátkem března. Listed vítězství má na svém kontě i Pappalino (Makfi) J. Reyniera, který jím zakončil loňskou sezónu a letos dosud nestartoval.

Tato dvojice již má za sebou blacktype vítězství, ale mezi Bobeshovými soupeři jsou další jména, hodná zapamatování, mezi kterými najdeme 5 koní hlášených do Prix du Jockey-Club (Gr.1) - francouzského derby. Patří k nim i předběžný favorit dnešního dostuhu,tréninkový partner Famous Wolfa Argyron (Iffraaj), který loni 2x zvítězil, poslední start v Class 2 ovládl s přehledem 6 délek. Do francouzské modré stuhy jsou hlášeni i  Gritti (Le Havre), který již letos vyběhl dvakrát, Bobydargent (Kendargent), mající v nohou dokonce 3 letošní starty, z toho 2 vítězné, letos debutující Falcon Run (Hurricane Run) a pátý z loňského Criteria de Saint-Cloud (Gr.1) Alabaa (Motivator). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking