ramssio longOba bošovičtí zástupci, kteří dnes startovali v Longchamp, obsadili ve svých dostizích čtvrtá místa. Těžší úlohu měl loňský vítěz Saint Leger Ramssio (Whipper), který čelil velmi solidní konkurenci v ultravytrvalecké Prix de Saint-Lambert (Classe 2, 4+, 22.000 €) na 3100 metrů.

 
V ní soupeřil s dvěma blacktype koňmi Alkuinem (Maxios) a San Salvadorem (Lord of England), kteří z jinak běžného dostihu udělali zajímavou podívanou. Jejich jezdkyně Ambre Molins a Sibylle Vogt hned po startu pobídly své partnery a zatímco zbytek pole u bariéry šel tradičním francouzským tempem, dvojice zaujala místo u protější bariéry a nasadila tempo podstatně svižnější. Většinu dostihu tak dvojice vedená Alkuinem cválala na čele s obrovským náskokem, který se jim podařilo udržet až do cíle. V něm se z vítězství radoval start-cíl jdoucí Alkuin, San Salvador na něj ztrácel 9 délek a až 20 délek za ním přišel nejlepší ze zbytku pole Plateado, na kterého Soumillonem vedený Ramssio na čtvrtém místě ztrácel 2 1/2 délky.

Stejné umístění získal i Borsakov (Dylan Thomas) v prodejní Prix d'Issy-les-Moulineaux (Classe 3, 5+, 1600 m, 16.000 €), který si pod Michaelou Kacerovou držel druhé místo, v cílové rovině však nejlepším nestačil a propadl se na čtvrté. (miv)

Související článek:
Lukovi svěřenci už ve Francii vydělali 2,5 miliónu €. Klíčové bylo to nevzdat, vzpomíná Luka na tamní začátky
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net