Troizilet21Jen třináct dní musel český turf čekat na první rovinové vítězství v nové sezóně. Zatímco první překážkové vítězství získal před 6 dny Night Moon (Moonjaz), rovinovým premiantem nové sezóny se dnes v Chantilly stal sedmiletý valach stáje Leram Troizilet (Wootton Bassett).


Svěřenec trenéra Luky nastupoval do závěrečného dostihu mítinku Prix du Petit Chateau (hdcp Classe 2, 4+, 1300 mAW, 25.000 €, záznam) jako druhá šance. Z boxu s nejnižším číslem se hned ocitl na čele, ale Marie Velon jej vzala zpět a usadila kolem pátého místa na bariéře. V cílové rovině pak TROIZILET bojoval o přední místo, následné zrychlení jej posunulo do čela a v závěru již jen kontroloval dvoudélkový odstup od soupeřů. Pro vítěze EJC MIllion z roku 2018 to bylo páté vítězství v péči Václava Luky, pod jehož přípravou dnes překonal hranici 5 miliónů zisku, vedle kterého získal ještě nemalé majitelské prémie.

Nepřehlédněte: Zariyannka do Saudské Arábie? Vítězka Oaks byla přihlášena do půlmiliónového dostihu při Saudi Cupu 

Výborný výkon podal i druhý bošovický zástupce Ideal King (Sidestep), který sice většinu Prix du Chemin de Hallage (hdcp Classe 3, 4, 2100 mAW, 18.000 €, záznam) mocně půloval, ale když jej Eddy Hardouin v cílové rovině rozhoupal k útoku, předvedl zvenčí působivý finiš, kterým se ze zadních pozic vybojoval druhé místo, délku za vítězným Berets Verts (French Navy). Stáj Leram pana Milana Kříže získala za vítězství a umístění penalizačních 16.100 €. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking