Ponntos ChantillyÚřadujícího šampióna českých sprinterů Ponntose (Power) v pátek čekal další dostih. Svěřenec Miroslava Nieslanika, reprezentující barvy MUDr. Evy Nieslanikové, se postavil na start Gr.3 Prix de Seine-et-Oise (3+, 80.000 €, záznam) v Chantilly.

 
Dostih, v němž Ponntos loni doběhl čtvrtý, se běží na trati 1200 metrů a právě oněch 200 metrů navíc oproti hřebcovu optimu jej stálo lepší umístění. S Augustinem Madametem v sedle, který nahradil původně proponovaného ale zraněného Bauyrzhana Murzabayeva, se v duchu svých předešlých startů dostal brzo po startu do vedení a tempo dokázal diktovat téměř kilometr. Dvě stě padesát metrů před cílem však o vedení přišel a extra metry navíc oproti šampiónovu optimu znamenaly propad na devátou příčku, cca 6 délek od vítěze.

V rámcovém dostihu v Chantilly startoval Ponntosův stájový druh Donn Clifs (Canford Cliffs), který se zúčastnil prodejní Prix de la Vieille Route (Classe 3, 3+, 1100 m, 19.000 €, záznam), v níž bez výraznějšího momentu obsadil dvanácté místo. (miv)
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net