MarlowePáteční mítink v Chantilly přinesl dvojici bošovických zástupců dvě dotovaná umístění. Zaujal především loňský vítěz Karpatské ceny (L), největšího slovenského dostihu pro dvouleté, Marlowe (Al Wukair) ze stáje Leram, jemuž nechybělo mnoho, aby si připsal triumf i v zemi galského kohouta.

 
Svěřenec Václava Luky mladšího, figurující na přihláškách do slovenské Velké jarní ceny, pěkným finišem zvenčí finišoval o půl délky druhý v prodejní Prix de la Fosse aux Cerfs (3, 1400 mAW, 23.000 €, záznam). Ač vítězný Gray d'Albion (Shalaa) nosil o 3 kg více, Marlowe pod Bauyrzhanem Murzabayevem předvedl velmi slibný závěr, kterým vítězům náskok neustále stahoval a který je nemalým příslibem pro nadcházející starty.

S prázdnou z Chantilly neodjíždí ani šestiletý Mowaeva (Evasive), nyní hájící barvy svého trenéra, který s Marií Velon získal čtvrté místo v prodejce pro čtyřleté a starší koně Prix de la Butte aux Gens d'Armes (Classe 3, 1400 mAW, 19.000 €, záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net