ilseuperstiteSobota českým koním startujícím v zahraničí přála. Všechny tři překážkové dostihy mítinku v Trevisu vyhráli koně trénovaní v Česku - svěřenci Josefa Váni mladšího a jeho otce, v Saint-Cloud pak potvrdil solidní formu bošovické centrály adept klasických dostihů Bellator (Havana Grey).

 
A začněme právě jím, neboť hnědák stáje Leram je hlášen nejen do Velké jarní ceny (L), ale i do její francouzské verze Poule d'Essai des Poulains (Gr.1). V dostihu pro nezvítězivší hřebce a valachy Prix Bruleur (3, 1600 m, 27.000 €, záznam), který byl hřebcovým druhým kariérním startem, si s Bauyrzhanem Murzabayevem počínal aktivně. Navzdory vysokému startovnímu číslu se brzo po startu usadil na druhé příčce, kterou udržel do cílové roviny. 400 metrů před cílem na něj začali útočit soupeři a ač statečně bojoval, ve vyrovnaném doběhu skončil pátý, půldruhé délky od druhého místa. Suverénním vítězem se stal do francouzského derby hlášený ELAMAZ (Gleneagles), který soupeřům nadělil 2 1/2 délky. 

Italské Treviso, respektive jeho překážková část, plně patřilo koním v českém tréninku. Koncert českých koní skvěle odstartoval pětiletý ryzák stáje Statek Chyše NORDSTRAND (Reliable Man) z lotu Josefa Váni staršího, který s Janem Kratochvílem suverénně o 5 délek ovládl úvodní proutěnky Premio Refrontolo (5+, 3000 m, 8.500 €, záznam).

Další dvě vítězství zajistil úspěšný tým Scuderie Aichner - Josef Bartoš a Josef Váňa mladší. Nejprve IL SUPERSTITE (One Cool Cat) stylem start-cíl zvítězil ve steeplechase Premio Serravalle (5+, 3500 m, 9.000 €, záznam) a poté SOPRAN MENEGHINO (Australia) navázal na tři týdny staré vítězství a získal další proutěnky pro čtyřleté Premio Campea (3000 m, 9.900 €, záznam), v nichž o délku zdolal Sorenta (Steady As A Rock) Scuderie Tania s Janem Kratochvílem. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net