GSEuropaNejúspěšnější den své krátké, ale již mimořádně úspěšné trenérské kariéry dnes v Meranu prožíval Josef Váňa mladší. Na programu mítinku, kterým vrcholila jarní část sezóny italského závodiště, byly tři dostihy s označením Graded a ve všech třech se prosadili Váňovi koně připravovaní pro Scuderii Aichner. V obou nejvýznamnějších dokonce dosáhli doběhu raz-dva.

 
To se jim povedlo i v hlavním dostihu celého mítinku Grande Steeplechase di Merano (Gd1, 7+, 4600 m, 65.000 €) v níž prakticky stylem start-cíl obhájil loňský triumf NOTTI MAGICHE (Montjeu), v jehož sedle za Jana Kratochvíla, který se po pádu Theresie (Footstepsinthesand) ve třetím dostihu už do sedla nevrátil, zaskočil Jan Faltejsek. Druhý skončil tréninkový i stájový druh vítěze L'Estran (Linda's Lad), který se v dostihu držel na čtvrtém místě, v závěru se ale připojil k Notti Magiche, spolu se před cílovou rovinou vzdálili soupeřům a L'Estran v cílové rovině na obhájce vítězství zaútočil, nicméně Notti Magiche vítězství o 1 1/4 délky uhájil. Třetí, již se ztrátou 6 délek, skončil další vítěz Gran Premia Al Bustan (Medecis) a čtvrtý jediný domácí zástupce Babalshams (Voix du Nord). Reki, Capferret ani německý Serienlohn dostih nedokončili.

Stájový raz-dva doběh se Váňovi mladšímu a stáji Josefa Aichnera podařil i v druhém nejlépe dotovaném dostihu dne proutěnkách pro čtyřleté Premio Criterium di Primavera (Gd2, 4, 3500 m, 50.050 €) v níž celý dostih diktoval tempo Kolsche Jung (Wiener Walzer) s Josefem Bartošem, který však v závěru podlehl finiši POUR VOUS ET NOUS (Pour Moi). Třetí doběhl domácí Sky Constellation (Blu Constellation), v Meranu loni ve dvou startech neporažený Night Moon (Moonjaz) skončil čtvrtý.

Scuderii Aichner a Josefu Váňovi mladšímu patřil i třetí graded dostih dne, dnešní mítink otevírající Premio Grande Steeplechase di Roma (Gd3, 5+, 4100 m, 30.000 €), v níž sice po vítězství sahal Power Zar (Desert Prince) z lotu Josefa Váni staršího, ale po krásném souboji  cílové rovině jej o krk zdolal BROUGHTON (Teofilo) s Josefem Bartošem v sedle. Čtvrtý skončil All About Cossio (Cossio), Bridgeur (Vendangeur) dostih nedokončil.

Jediný z velkých dostihů, který dnes stáji Josefa Aichnera utekl, byla listed Premio Dei Giovani, proutěnky pro tříleté na 3300 metrů o 23.100 €, v níž Singapor Rose (Cockney Rebel) nestačil na domácího AIRSIVE (Elusive City) a skončil o 3 1/4 délky druhý. Dostih nedokončila Theresie 

Záznam celého mítnku (hlavní dostih začíná v čase 3:44:00)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking