winx georgeryder19Už jen jediný start, pokud nedojde ke změnách plánů, čeká australskou superhvězdu WINX (Street Cry). Svěřenkyně Chrise Wallera se k předposlednímu postavila na start dnes v Rosehill v The Agency George Ryder Stakes (Gr.1, 3+, 1500 m, 1,000.000 AS$), v nichž obhajovala triumf z posledních tří ročníků.


Ani tentokrát nezaváhala a pod Hughem Bowmanem, který se v jejím sedle nebál rozdat v oblouku soupeřům řadu délek, přešla 200 metrů před cílem do vedení a jistě zvítězila, 3 1/2 délky před nejúspěšnějším ze svých soupeřů Brutalem (O'Reilly) a Dreamforce (Fastnet Rock), který na vítězku ztrácel již 6 1/4 délky.   

Dvacátý třetí triumf v Gr.1 dostihu je vylepšením vlastního rekordu Winx, který vytvořila v minulém startu, v němž překonala dosavadního rekordmana, irského proutěnkáře Hurricane Fly (Montjeu). Nyní klisnu již čeká zřejmě jen Queen Elizabeth Stakes, kterými by měla skončit kariéra klisny, sledované celým světem. Chris Waller dnes opět potvrdit, že se navzdory přání anglické královny nechystají s klisnou navštívit Royal Ascot a jen si užívat skvělé okamžiky, které klisna australskému turfu dává.  (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking