MeranoNa víkendové dostihy v Meranu opět zamířila řada českých koní a jezdců. Jediné vítězství pro tuzemské stáje dokázal vybojovat tříletý svěřenec trenéra Liska Casper s Janem Faltejskem v sedle. Třikrát ale triumfoval během víkendu Josef Bartoš, který vede italský šampionát s 38 vítězstvími.

Casper (Martaline) po snadném triumfu v pardubických proutkách koncem června potvrdil svůj překážkový talent také  v sobotu v Meranu. V Premio Antonio Fiorio na 3300 metrů zvítězil pod vedením Jana Faltejska snadno o dvě a půl délky. V dostihu byla také Journey (Shirocco), kterou dovedl po pěti týdnech se po zranění ze Světlé Hory navracející Josef Váňa na pátém místě s 15 délkovým mankem na Caspera.

Reprezentant DS Pegas se dostal nejvýše také v Listed Premio Creme Anglaise - Memorial Gilberto Giottoli na 3800 metrů, kde startovala trojice koní v českém tréninku. Gejzir (Generous) pod vedením Jana Faltejska doběhl o téměř 5 délek třetí a zanechal za sebou čtvrtého Khalshaniho (Kahyasi)  s Lukášem Matuským. Jen krk za ním dorazil do cíle Mazhilis (Country Reel). Snadným vítězem dostihu se ale stal Josef Bartoš s velkou nadějí stáje Paola Favera pro Gran Premio, pětiletým Il Superstite (One Cool Cat).

Josefu Bartošovi se dvoudenní mítink v Meranu opravdu vydařil. V neděli si totiž připsal další dvě vítězství. V crosscountry Premio Carica di Isbunschenskij (záznam dostihu) na 4100 metrů tirumfoval s běloušem Ara Goldem (Goldneyev) před Salar Fircroftem (Aussie Rules) s Raffaele Romanem. S více než osmidélkovým odstupem dorazil do cíle Budapest (Montjeu) s Josefem Váňou ml. a na čtvrtém místě byl s větším odstupem klasifikovám svěšřenec Ing. Theimera Mimir (Star Fury) vedený ž. Matuským.

Další trojice českých koní se objevila na startu siepi Premio Zivago (záznam dostihu). Ani jeden z nich však nenašel recept na porážku mnohonásobného vítěze Sol Invictuse (King Charlemagne) s Josefem Bartošem. Po třech letech v Meranu startující Makléř (Ballingarry) doběhl s Janem Faltejskem o necelé dvě délky zpět. Třetím místem se se vrátil na dráhu po půldruhém měsíci Fafintadenient (Sakhee) a na pátém místě proběhl cílem další český reprezentant Cotton Eye Joe (Look Honey).

Vítězství v dostihu na 1600 metrů s německým Mauriacem trenérky Freitag zaznamenala v sobotu také Kristýna Bězděková, která již dlouho žije v Itálli. Letos zvítězila už potřetí z celkem šesti startů. (mze)