JagersroV loňském roce si poměrně úspěšně vyzkoušel trenér Radim Bodlák starty s dvouletými koňmi ve švédském Jägersro a dnes se vrátil k tomuto konceptu prostřednictvím klisen Slivky (Mikhail Glinka) a Cosmic Magic (Kamsin), které hájí barvy stáje Antique art UH. Ani jedna z nich ale nestačila tempu zdejších koní a doběhly poslední.

Vítězka z Bratislavy a ze Senice Slivka se po taktovkou Maxe Friberga poměřila jen se třemi soupeřkami v 2-Ärsloping (2l., 1200 m, 120.000 SEK). Již v oblouku bylo vidět, že to Slivce na písku moc nechutná a začala nabírat ztrátu na soupeře. A zanedlouho po zatočení do cílové roviny jezdec položil ruce a přestal klisnu pobízet.  Ztráta Slivky na vítěznou Lady´s Choice (Dandy Man) v cíli byla propastná.

Druhou českou klisnou v akci byla v jednom startu v Bratislavě třetí blízko vítězi Cosmic Magic. Také ji vedl v dostihu Max Friberg a její výkon v porovnání se Slivkou byl jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že Cosmic Magic běžela trať o 400 metrů delší. Klisna v Maidenslöpning (2l., 1600 m, 100.000 SEK) dobře odstartovala, ale už před prvním obloukem se propadla na konec pole a až do cíle se její ztráta na čelo dostihu navyšovala. Zvítězil dvouletý hřebec Balen (Mastercraftsman) s Per-Anders Grabergem. Ten vyhrál během mítinku dva dostihy a bude hostem sobotního Evropského poháru žokejů ve Velké Chuchli. (mze).