Pisa VanovciDnešní dostihy v Pise odstartovaly také novou překážkovou sezónu v Itálii a těšily se velkému zájmu českých trenérů. Na výtečný rok 2017 dvěma vítězstvími navázal Josef Váňa ml. v sedle zástupců Scuderia Aichner SRL, Big Flye a Temperamenta. A další čtyři koně v tréninku Josefa Váni se umístili.


V prvním letošním italském překážkovém dostihu, Premio Burn Jones (5+, steeplechase, 3500 m, 12.000 euro, záznam dostihu) tvořili v Česku trénovaní překážkáři polovinu startovního pole. Od začátku dostihu byly k vidění na čele favorizované žlutočerné barvy Scuderia Aichner SRL. Dostih vodil totiž Janem Kratochvílem vedený Gondaro (Sholokhov) před Brunch Royalem (Sunday Break) s Josefem Váňou ml. Blízko jim cválal velkou část kurzu také Tamas (Royal Court) s Josefem Bartošem. Poslední překážku absolvoval jako první poprvé Josefem Váňou na start dostihu vyslaný Brunch Royal, ale poté přišel finiš podceňovaného svěřence trenéra Saggioma Chappy Brose (High Chaparral) s Alessiem Polionim v sedle. Italský zástupce o půldruhé délky odsunul Brunch Royala na druhé místo. O necelé dvě délky za ním projel cílem na třetím místě Gondaro. Tamas stejně jako Tarant (Bachelor Duke) dirigovaný Markem Stromským už v posledním oblouku tempu nestačili a patřila jim poslední dvě místa v cíli.

Jediným českým zástupcem v Premio Furtom (4l., siepi, 3500 m, 12.000 euro, záznam dostihu) byl potřetí na překážkách startující reprezentant Scuderia Aichner Big Fly (Hurricane Run) s Josefem Váňou ml., který ovládl dostih pěti koní po taktice start-cíl. V pozici favorita o čtyři a půl délky za sebou zanechal v cíli Solar Walkera (Permesso) s Davide Columbu.

Nezvykle početné pole 13 překážkářů změřilo síly v Premio Doretto (5+, siepi, 3500 m, 11.000 euro, záznam dostihu), kde se objevilo v akci dokonce šest zástupců našich tréninkových centrál. Dostih zastihl znovu v nejlépší formě svěřence Josefa Váni, kteří po poslední překážce spolu vybojovali duel o vítězství. O hlavu si výhru při své premiéře za středisko Váňových připsal loňským šampionem Josefem Váňou ml. vedený sedmiletý Temperament (Fast And Furious) před Romanem (Dylan Thomas) s Janem Kratochvílem. Jen hlava dělila od třetího místa v cíli Taa (Sorbie Tower) podporovaného Markem Stromským. Tabulový doběh uzavřel třetí Váňův svěřenec v poli Notti Magiche (Montjeu) s Patrikem Boekhoutem. Surin (Belenus) s Rostislavem Benšem byl klasifikován na osmém místě a hned za ním dorazila do cíle Fangoria (Belenus) vedená Josefem Bartošem. Vítězný Temperament je nejen novou posilou stáje Aichner, ale dnes absolvoval svou premiéru v překážkovém dostihu a rovněž zdařilý comeback. Naposledy se totiž ukázal dostihovému publiku na dráze 12. června 2016, kdy skončil třetí v Nagrode Widzowa. V minulosti dokázal být čtvrtý v Polském derby nebo třetí ve Velké varšavské. (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking