Rashabar2Anglický Chester v posledních dvou dnech hostil trialy na epsomské klasiky, v programu ale měl i dostihy pro dvouleté. Ve čtvrtečních British Stallion Studs EBF Maiden Stakes, dostihu Classe 2 na 1200 metrů, v níž bylo pro vítěze připraveno 20.384 liber, absolvoval druhý životní start odchovanec Haras de Beaufay Rashabar.

 
Po třetím místě v debutu se i tentokrát ukázal jako velmi nadějný kůň, pěkným finišem zvenčí získal druhé místo a vydělal 9.556 liber. 

Rashabar (Holy Roman Emperor) je prvním potomkem  nestartovavší Amazonky.(Camelot), která byla v roce 2017 jako ročka zakoupena pro DS Pegas v Deauville za 70 tisíc eur. Klisnu měl v přípravě Čestmír Olehla, na dráze se však nikdy neukázala a v roce 2021 byla zařazena do chovu. Jejího prvního potomka Rashabara nabídl Haras de Beaufay na loňské srpnové dražbě ročků v Deauville, kde byl vydražen za 120 tisíc eur a stal se tak prvním koněm českého chovatele, prodaným na této prestižní dražbě. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net