blackcanyonDůležitý mítink se dnes odehrál v rakouském Ebreichsdorfu. Z celkem 12 dostihů sice byly na programu pouze čtyři cvalové zkoušky, ale mezi nimi také 149. Rakouské derby. Jediným českým zástupcem na jeho startu byl svěřenec Dalibora Töröka Black Canyon, který dokázal pod vedením ž. Petra Foreta vybojovat vítězství. A prvenství si z Rakouska odváží také zástupce stáje Dr. Charváta Dominique.


Jako první se dnes objevil v Ebreichsdorfu v akci zástupce stáje Dr. Charváta Dominique (Motivator) v první cvalové položce mítinku, Euromillionen - reicher als reich - Trophy (3+, 1800 m, 3.000 euro) a s Jakubem Pavlíčkem v sedle. Svěřenec Pavla Tůmy nenašel v dostihu vážného soupeře a dominoval o více než sedm délek před Oriental Catem (Tiger Hill) trenérky Richterové.

Do Rakouska se vypravil také trenér Vinklárek, který do Lotto - Alles ist möglich - Rennen (4+, 1200 m, 3.500 euro) vyslal dosud v Německu startujícího Poker Runa (Areion) s Andre Bestem. V pětihlavém poli byl Poker Run klasifikovaný na čtvrtém místě, sedm délek za vítězným Culdaffem (Aqlaam), kterého vedl Martin Srnec.

Krátce před 17. hodinou přišla na řadu Grosser Preis der Österreichisches Lotterien - 149. Österreichisches Galopper Derby (3l., 2200 m, 20.000 euro). Dostihový program favorizoval jediného českého zástupce Black Canyona (Manduro) s Petrem Foretem v sedle a ti jeho důvěru nezklamali. Černý hnědák sice musel o vítězství bojovat s Norilskem (My Risk) trenérky Richterové, ale nakonec byl v cíli o krk dříve. Třetí Dawn Ruler (Tertullian) již ztrácel na oba nejlepší v cíli více než 6 délek. Jiří Chaloupka byl s Unique Pilotem (Kyllachy) trenéra Hanáčka v cíli derby čtvrtý. Trenér Dalibor Török a majitel Jiří Trávníček tak získali v rozmezí měsíce a půl tři klasická vítězství! (mze)

Výsledky dostihů a videa najdete zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking