DrazdanyTradičního drážďanského halali, tedy zamykání sezóny, se zúčastnilo také šest koní od tří českých trenérů. Jako jediný získal dotované umístění svěřenec trenéra Duchoně Ombreletto, který pod vedením žáka Davida Lišky získal druhé místo. Vítězně se prosadili jezdci Murzabayev a René Koplík.

Start druhého dostihu s účastí dvou českých koní, Preis der Lössnitz Druck GmbH (3+, handicap kat. IV, 1900 m. 3.400 euro, záznam dostihu), byl poznamenaný špatnou funkčností startovacích boxů. Start byl dvakrát prohlášený za neplatný a napotřetí se již koně vydali do dostihu po startu praporkem. Letošní trojnásobný vítěz z Mostu Ombrelletto (Domico) s žákem Davidem Liškou cválal blízko špici dostihu, zatímco Martina Havelková vedla Ellu (Whipper) sáje Tannaberg na Šumavě ve druhé části pole. V cílové rovině dokonce bojoval svěřenec trenéra Tomáše Duchoně Ombreletto o vítězství a nakonec podlehl o jeden a čtvrt délky jen Zindaiovi (Manduro) s René Piechulkem v sedle. Největší outsiderka dostihu Ella skončila mezi jedenácti účastníky na osmém místě.

Historie se startovacími boxy se bohužel opakovala hned v následujícím dostihu, ZDR Architekten Cup (3+, kat. E, 1500 m, 3.400 euro, záznam dostihu). Po prvním neplatném startu opět přišel na řadu start praporkem. Také tohoto dostihu se zúčastnila dvojice v Česku připravovaných koní. Tříletý Rhinestone Cowboy  (Orpen) s Rene Piechulkem cválal od počátku dostihu na konci pole a v cílové rovině se předběhnutím několika soupeřů dostal na deváté místo, približně 23 délek za vítězem. Naopak svěřenkyně trenérky Voršilkové Greece (Dandoun) cválala dlouho okolo páté pozice a v cílové rovině se propadla na předposlední jedenácté místo. Suverénním vítězem dostihu se stal Bauyrzhan Murzabayev v sedle desetinového favorita Bishapura (Tai Chi), který dominoval o více než 6 délek.

Další dostih v pořadí, Preis der Bäckerei Schwerdtner (3+, handicap IV., 1500 m, 3.400 euro, záznam dostihu), byl odstartován už jen praporkem, ale i tak se start podařil až na podruhé. Blízko špici dostihu cválala minule na zdejší dráze vítězná Belinda Too (Tertullian) s Andreasem Helfenbeinem, zatímco bělouš Herbebois (Scyris) s Martinou Havelkovou byl vzadu pole. V cílové rovině ale ani jeden z nich nedosáhl na tabulové umístění. Herbebois byl klasifikovaný na osmém místě  (cca 18 délek za vítězem) a Belinda Too proběhla cílem hned za ním. (mze)