MohaatherSkvěle obsazený vrchol druhého dne mítinku Glorious Goodwood, kterým byly Sussex Stakes (Gr.1, 3+, 1600 m, 275.000 Ł), nabídl skvěle obsazené pole a velmi dramatický průběh. Ačkoliv na start nastoupili oba vítězové ostrovních 2000 Guineas, dostih si rozdělili starší koně.

O roli favorita se před startem přetahovali přesvědčivý vítěz ascotské Summer Mile (Gr.2) čtyřletý Mohaather (Showcasing), v jehož sedle byl náš starý známý Jim Crowley, s letošním vítězem Irish 2000 Guineas (Gr.1) Siskinem (First Defence), hodně příznivců měl i vítěz anglických 2000 Guineas Kameko (Kitten's Joy) s Oisinem Murphym a také ostříletý čtyřletý Circus Maximus (Galileo), v jehož sedle byl Ryan Moore.

Ačkoliv nejlépe odkočil Kameko, taktovky se záhy chopil Circus Maximus, sledovaný tréninkovým kolegou Vatican City (Galileo). Ti dva zavedli pole do cílové roviny, přidala se k nim i další stájový druh Wichita, zatímco dva favorité měli problém najít prostor. Kameko byl na bariéře zavřený za Circus Maximus a vedle Wichity, pracně hledal cestu zpoza hradby soupeřů i Mohhather na konci poli. Chvíli se zdálo, že rozhodující bude nástup Siskina s Colinem Keanem, ale vně vytažený MOHAATHER předvedl jak říkají angličané devastující turn of foot, fantastické zrychlení, kterým dostih získal pro sebe. Circus Maximus ještě uhájil druhé místo, třetí skončil Siskin.

Stáj šejka Hamdana Al Maktouma reprezentující Mohaather je synem vítěze Gimcrack Stakes (Gr.2) Showcasing (Oasis Dream), plemeníka, který má v úvodních 7 ročnících 41 stakes vítězů a 2 šampióny. Matka Roodeye (Inchinor), umístěná v listed v Anglii, již se Showcasing přivedla na svět klisnu Prize Exhibit, dvojnásobnou Gr.2 vítězku v USA, kde též finišovala třetí v Gr.1 Del Mar Oaks. Je též matkou blacktype umístěného Harbour Master (Harbour Watch) a bábou vítěze Queen Anne Stakes (Gr.1) Accidental Agent (Delegator). Bába Roo (Rudimentary), sama listed umsítěná, dala 9 vítězů z nichž 5 se umístilo v blacktype dostizích. (miv)