MacMahon QatarDerbyVrcholem dnešního mítinku v Doha bylo Gr. 1 Qatar Derby. Dostih silným finišem ovládl italský Mac Mahon s Dario Vargiem v sedle. Syn plemeníka Ramontiho (Martino Alonso), kterého si nedávno pronajal polský hřebčín Moszna, tak dokázal vyhrát po Derby Italiano své další derby.  Ž. Lukášek, jenž včera skončil třetí v Qatar Oaks, projel cílem derby na 14. místě. 


Svěřenec Alduina Bottiho Mac Mahon se dlouho držel v Qatar Derby na 2000 metrů okolo středu pole, ve kterém byl rovněž k vidění Notalot (Sir Prancealot) s Tomášem Lukáškem v sedle. Dario Vargiu začal posunouvat hřebce dopředu v posledním oblouku a do cílové roviny již točil Mac Mahon na čtvrtém místě. Na jeho silný finiš na posledních dvě stě metrech dostihu nedokázal nikdo zareagovat a italský hřebec dominoval o více než dvě délky před Pazeerem (Siyouni) s Eduardo Pedrozzou v sedle. Špatně si nepočínali ani němečtí tříletci. Parviz (Lope de Vega) vedený Marcem Lernerem skončil třetí (tři a čtvrt délky za vítězem) a Northsea Star (Sea the Stars) na šestém místě mezi 16 startujícími. Pátá skončila v Qatar Derby jezdecká hvězda mítinku Olivier Peslier, který půl hodiny před tím dominoval Gr. 2 Qatar Derby pro arabské plnokrevníky.

Tomáš Lukášek skončil v derby na 14. místě a dnes se z pěti startů ani jednou neumístil. Dařilo se mu více včera, kdy kromě jednoho těsného druhého místa získal třetí místo v Qatar Oaks pro plnokrevníky narozené v Kataru s klisnou Abha (Canford Cliffs). O chvíli později projel cílem na třetím místě také v Qatar Oaks určeném arabským plnokrevným klisnám. Václav Janáček dnes startoval jen jednou a docílil třetího místa. (mze)

Záznam Qatar Derby s vítězstvím Mac Mahona a Daria Vargiu:


Záznam Qatar Oaks s třetím místem ž. Lukáška:
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking