Další dostihový mítink v italském Trevisu byl opět úspěšný pro tým rodiny Váňových. Josef Váňa junior v cross country dovedl totiž před zraky svého otce vítězně do cíle letos poprvé běhajícího Iliona. Celkem tak Váňové zaznamenali v  Itálii aktuální sezóně již třetí vítězství.

Zástupce stáje Statek Chyše-Vána devítiletý Japeův syn Ilion naposledy startoval loni v červenci v Meranu a dnes se mu v Trevisu v tříkilometrové Premio Rolle povedlo napodobit své výkony ze sezóny 2011, kdy dokonce na italských drahách třikrát vyhrál. Ilion byl nakonec druhým favoritem dostihu a v cíli porazil favorizovaného Blanc de Blans (Daylami) s Rafaelle Romanem o více než délku. Jako třetí doběhl o 4 délky za vítězem Monjoliano (Bernebau) vedený Josefem Bartošem.

Italský překážkový multišampion Romano vrátil Josefu Váňovi porážku hned v následujícím dostihu, Premio Campea na trati 3000 metrů, kde triumfoval v sedle Barnaba (Fasliyev) právě před Josefem Váňou vedoucím Bionic Soula (Tout Seul) trenéra Collea. Na čtvrtém místě projel cílem Lukáš Matuský v sedle slovenské klisny Tamarei (Desert style) trenéra Hlavenky.

Do letošní sezóny poprvé vstupoval i další svěřenec Josef Váni, desetiletý Flashing Numbers (Polish Numbers). Jeho syn ho vedl v tříkilometrové siepi Premio Refrontolo zástupce stáje Polar–Sportovní služby-Váňa dlouho na konci sevřeného pole, kterému od startu šéfoval Regal Sprint s D. Pastuszkou. Před posledním obloukem byl Flashing Numbers na čtvrtém místě, ale v oblouku mu tři soupeři začali unikat. Z nich nakonec rovinovým závěrem zvítězil Josef Bartoš (desáté vítězství v sezóně) v sedle Racconigiho (Spinning World) před Ainarou (Mansonnien) s L. Macellim. Flashing Numbers se nakonec propadl na poslední šesté místo a ztrácel na vítěze asi 13 délek. (mze)